V sobotu je tu poslední domácí zápas

Posledním podzimním domácím zápasem bude v sobotu „malé derby“ s Jabloncem. Souboj 15. kola ePojisteni.cz ligy slibuje zajímavou podívanou, vždyť oba soupeři ze čtyř posledních kol vybojovali slušných sedm bodů, díky nimž se vyhoupli do horní poloviny tabulky.

Žlutomodří naposledy vyloupili vršovický Ďolíček, kde 60 minut hráli bez vyloučeného Lüftnera, přesto dokázali vyhrát. „Ten zápas nám pomohl psychicky. Hlavně po domácí ztrátě s Hradcem to bylo složitější. Na Bohemce jsme ale ukázali, že tu je týmový duch,“ tvrdí Otto Urma, benjamínek teplické sestavy.

Jablonec „přejel“ v prestižním derby Liberec 3:0, podle mnohých podal nejlepší podzimní výkon. Zářili hlavně brankář Vlastimil Hrubý, který chytil pokutový kop, a ofenzivní hvězdička mužstva zpod Ještědu Stanislav Tecl. „Doufám, že v dobrých výkonech budeme pokračovat i v Teplicích, a že si ze Stínadel odvezeme tři body!“ věří čtyřgólový útočník mužstva kouče Zdeňka Kluckého.

„Skláři“ v sobotu večer před televizními kamerami nečeká jednoduchá práce. To si dobře uvědomuje i Tomáš Kučera. „Jablonec patří mezi mančafty té lepší poloviny tabulky, i když tuhle sezonu nemá podle svých představ. Má tam slušné hráče, alespoň podle jmen. Snaží se hrát po zemi kombinační fotbal. Měl by to s ním být dobrý zápas, ne jako s Hradcem, který jen bránil a čekal na brejk,“ odhaduje záložník ze Stínadel.

Kučera i Urma doufají, že si do hlediště svatostánku žlutomodrých najde cestu co nejvíce fanoušků. „Chtělo by to více podobných zápasů, jako byl ten na Bohemce, tam byla na naše poměry nadstandardní kulisa; možná si to divák neuvědomuje, ale hráči se pak hraje lépe. Doufám, že sobotní loučení s našimi fandy bude vítězné, jak jinak!“ přeje si Kučera. „Na Stínadlech byla na podzim dobrá atmosféra, chceme v sobotu naše fanoušky potěšit a rozloučit se výhrou. Doufám, že přijdou v co nejhojnějším počtu a my jim jejich návštěvu oplatíme výhrou!“ přidává Urma.

„Malé derby“ Teplice – Jablonec má výkop v sobotu v 18.15 hodin! Teplický klub si spolu s Terezia Company připravil také dárek pro prvních 200 žen, které na utkání dorazí, obdrží od nás malý dárek, více informací ZDE.