V neděli se na Stínadlech představí Sparta

První májový den chce většina lidí prožít po boku své lásky. Pro fanoušky Teplic je největší láskou fotbal v podání žlutomodrých. Tentokrát budou mít na 1. Máje ideální příležitost strávit sváteční den na Stínadlech, kam k šlágru jara přijíždí pražská Sparta. Výkop je stanovený na 17. hodinu.

Duel 28. kola bude o to zajímavější, že se v něm Severočeši mohou výrazně přiblížit záchraně SYNOT ligy. Proti rivalovi, který je vyšťavený náročnými zápasy, to ale nebude jednoduché, byť bitvy s „rudými“ tradičně patří k duelům, které se žlutomodrým daří.

„Myslím si, že na těžké soupeře umíme hrát. Hlavně musíme doma vrátit divákům tu ztrátu z předchozího zápasu se Zlínem,“ říká Tomáš Grigar, hrdina minulého duelu z Edenu, v němž brankář Teplic v nastavení chytil Hušbauerovi pokutový kop. „Byl to super pocit, ale v utkání jsem tolik práce neměl a dostal da góly. Doufám, že to proti Spartě bude lepší!“

V lepší zítřky věří i na Letné. Tam totiž před týdnem přišli o možnost získat ligový titul, ve středu navíc prohráli úvodní pohárový duel MOL Cupu v Jablonci 0:2. Bylo to už podruhé za sebou, co sparťani nedali gól. Svou vlastní hrou jsme Jablonci umožnili chodit do brejků, i když jsme si řekli, že budeme hrát trochu zataženěji, aby hráli do plných oni,“ mrzelo Lukáše Váchu, který se do sestavy týmu exteplického kouče Zdeňka Ščasného vrátil po zranění. „Musíme se připravit a v neděli odevzdat maximum. I když se to neříká lehce, hrajeme o druhé místo. Proto musíme získat tři body,“ velí Vácha před střetnutím na Stínadlech.

„My se můžeme posunout na hranici 31 bodů, které můžou znamenat záchranu. Pevně věřím, že se nám povede uspět. Sparta je ale pořád hodně kvalitní. Například zápas s Plzní, který prohráli 0:3, byl z její strany velmi dobrý. Na balonu byla výborná. Má jedno z nejlepších mužstev u nás!“ tvrdí kouč sklářů David Vavruška. Lodivod žlutomodrých věří v kvalitní fotbalovou produkci. „Já klukům věřím, dobrý fotbal umí.“

Přijďte na Stínadla fandit a prožít nedělní odpoledne v báječné atmosféře prvního májového dne! Informace k předprodeji lístků najdete ZDE, pokyny pro hostující fanoušky ZDE a informace k volnému vstupu pro organizované skupiny mládeže ZDE.