8.9.2017 | Němcová Leona

V neděli na Stínadla dorazí Hradec Králové

Úplnou novinkou pro úsek žen jsou mladší žákyně, které startují novou sezónu bez jakékoliv předešlé zkušenosti v soutěžním ročníku. Pro mladé dívky to bude velká motivace a možnost zisku dalších zkušeností do další let.

Tým mladších žákyň funguje od čtvrtého měsíce tohoto roku pod vedením Lukáše Hrubého a Bohumila Kudrhalta.

V týdnu jste odehráli poslední přípravné utkání ve Rtyni nad Bílinou. Jak toto utkání hodnotíte?
„Toto utkání hodnotím kladně. Holky odehrály velmi dobré utkání jak výsledkově, tak herně. Vyzkoušeli jsme děvčata na různých postech a myslím, že se nám vyrýsovala konečná sestava pro první mistrovské utkání. Samozřejmě je potřeba doladit detaily v individuálních činnostech každé hráčky a plnění úkolu na svém postu.”

Pro dívky to bude krok do neznáma. Jak holky vnímají soupeře jakou je Plzeň, Liberec, Sparta apod..?
„Krok do neznáma to určitě bude. Holky se musejí perfektně sehrát a fungovat od začátku jako tým. Mají respekt z velkých jmen klubů jako je Sparta, Slavie ale snažím se jim vysvětlit, že to jen název a rozhodně se toho nemusí bát. Aby se při utkání nedívaly na to, zda hrají proti Spartě nebo Liberci a hrály svojí hru jako by to byl soupeř jako každý jiný.”

S jakým cílem vstupujete do nedělního utkání?
„Do nedělního utkání jdeme s chutí předvést fotbal s kvalitním soupeřem, hrát do konce a nechat na hřišti vše co umíme. Pokud budeme plnit obranné a útočné úkoly, tak můžeme chodit ze hřiště se vztyčenou hlavou a ziskem bodů. Důležité je aby to holky bavilo, nepřestávaly se snažit a učily se stále novým věcem. Jen tak můžeme své dovednosti jako tým posunout o krok dál. Chci celou sezónu odehrát ať je jakýkoliv výsledek.” – řekl trenér mladších žákyň, Lukáš Hrubý.

Přípravné utkání:
FK Rtyně n/B - FK Teplice 2:13

1. KOLO
– I. liga mladších žákyň - Čechy
FK Teplice – FC Hradec Králové / 10. 9. 2017 / 12:15 / Stínadla 3


Přijďte dívky podpořit na Stínadla do Teplic!