V neděli jedeme na půdu Liberce

Tři zápasy čekají tepličtí fotbalisté na vítězství. Po slibném začátku se díky nepříznivé sérii propadli do druhé poloviny tabulky ePojisteni.cz ligy, nyní chtějí co nejrychleji zase nahoru. Utkání se Slovanem, který sužují zdravotní problémy, začíná pod Ještědem v 17 hodin.

Doma se Slavií výborný výkon, v Příbrami v závěru druhé půle propadák, na Stínadlech proti Plzni opět hodně kvalitní výkon. Teplice chtějí před soubojem v Liberci navázat na povedené střetnutí s Viktorkou, které jim však body nepřineslo. „Když budeme hrát jako proti Plzni, tak si nějaké body odvezeme. Sami Plzeňáci nám říkali, že jsme hráli dobře. Hlavně už musíme protrhnout tu nepříznivou sérii!“ velí stoper Michael Lüftner.

Slovan, jak již bylo zmíněno, se nachází ve svízelné situaci. Vinou karantény neodehrál ligové utkání v Karviné, ve čtvrtek už by měl doma nastoupit k duelu Evropské ligy proti mužstvu PAOK Soluň. „Sami nevíme, co nás může v Liberci čekat, jestli se hráči Slovanu dají do kupy. Jinak je to ale kombinačně silné mužstvo, které se snaží hrát už od gólmana po zemi, hraje aktivně,“ ví o Liberci záložník Sklářů Tomáš Kučera.

Ten předchozí střetnutí s Plzní neodehrál vinou klauzule o hostování, u Nisy ale bude připraven. „Ještě jsem v Teplicích nepoznal chuť výhry, tak čím dřív přijde, tím líp,“ těší se na neděli nováček v žlutomodrém dresu, který zatím nastoupil ke dvěma zápasům.

Liberec je poslední dobou typický pohárový tým, v tuzemské lize za výkony z Evropské ligy silně pokulhává, je až čtrnáctý, doma zatím nevyhrál. O to větší motivaci uspět i v lize před svými fanoušky bude mít. Tím spíš, když derby může být posledním utkáním na lavičce Slovanu pro trenéra Trpišovského, o kterého se zajímá Sparta Praha. „My se musíme soustředit hlavně na sebe a konečně vyhrát!“ nekouká Lüftner nalevo, ani napravo.