V neděli je tu domácí zápas s Karvinou

Poslední místo v tabulce? Teplicím se na něm nelíbí! Vinou několika okolností skláři uvízli po šesti odehraných zápasech na šestnácté příčce, ze které chtějí co nejdříve poskočit směrem ke středu tabulky FORTUNA:LIGY. Před nimi je nedělní souboj s Karvinou, která je se stejným počtem bodů předposlední. Je tedy jasné, že v AGC Aréně Na Stínadlech půjde o hodně.

„Bude to bitva o život, musíme vyhrát!“ říká před nedělním střetnutím, které začíná v 16.30 hodin, trenér FK Teplice Stanislav Hejkal. Slezany nepodceňuje, naopak před nimi varuje. „Očekávám velmi dobrého soupeře. Podle mě má Karviná neprávem nálepku outsidera soutěže. Já si to vůbec nemyslím, vždyť prohrála v Plzni 2:3, v Boleslavi gólem z penalty pět minut před koncem, remizovala se Slavií, vyhrála 4:1 ve Zlíně. Je to velmi dobře složené mužstvo, které hraje z bloku do rychlosti. Bude to fuška!“ tuší kouč Severočechů.

Jak Teplice, tak i Karviná v týdnu hrály pohárové duely MOL Cupu. Oba týmy shodně zvítězily 3:1; Teplice vyhrály v Písku, Karviná ve Frýdku-Místku.

Zatímco se žlutomodří na jihu Čech trápili, skóre otáčeli až ve druhé půli, svěřenci bývalého kouče Teplic Františka Straky ve Frýdku neponechali nic náhodě, duel měli pevně ve svých rukou. „Splnili jsme povinnost a postoupili přes třetiligový tým do dalšího kola v utkání, které jsme po celou dobu kontrolovali. Je fajn, že i další hráči měli herní vytížení a většina to zvládla i s drobnými nedostatky. Takové zápasy jsou rozhodně lepší než jakýkoliv trénink,“ říkal po utkání Straka. Základní sestavu oproti poslednímu střetnutí ve Zlíně výrazně protočil, zbyli z ní jen dva muži.

Jak jsou na tom Tepličtí po pohárovém souboji v Písku? „My nechtěli, aby nás zápas stál tolik sil. Spočítáme si bolístky a dobře se připravíme na Karvinou,“ říká Hejkal. „Musíme zregenerovat, museli jsme se na hřišti nečekaně hodně vymáčknout, a hlavně si to srovnat v hlavě. Čeká nás totiž klíčový zápas,“ ví teplický Petr Mareš, o co v neděli na Stínadlech půjde. „Bude to boj. Myslím, že to bude opatrné, ale věřím, že to zvládneme,“ přidává.

Přijďte teplickému týmu ve veledůležitém boji pomoct i vy! Na Stínadlech jsme v neděli v půl páté vítáni!