Ústecký kraj pokračuje v Koncepci financování sportů s širokou mládežnickou základnou

Zastupitelstvo Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem schválilo pokračování Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou a díky tomu bude tento projekt pokračovat minimálně až do roku 2020. Projekt je unikátní v tom, že při jeho tvorbě došlo k významné shodě všech klubů Ústeckého kraje, které se účastní nejvyšších soutěží ve svých sportovních odvětvích.

Na celém projektu od roku 2014 spolupracovaly kromě FK Teplice také kluby HC Verva Litvínov, Piráti Chomutov, BK Děčín, BK Ústí nad Labem, SK Volejbal Ústí nad Labem, HK A.S.A. Město Lovosice a DHK Baník Most. "Jsme velmi rádi, že tento projekt bude pokračovat, protože je velmi důležitý v rámci podpory naší mládežnické základny a jejího dalšího rozvoje," zdůraznil ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Ústecký kraj a jednotlivé kluby se také dohodly, že budou i nadále usilovat o pozitivní propagaci mládežnického sportu v Ústeckém kraje. Obě strany budou pokračovat v publicitě sportu nejen pro odbornou, ale také širokou veřejnost, hledat společná témata pro komunikaci koncepce sportu v médiích a tím budou přispívat k vnímání mládeže pravidel fairplay. Výsledkem je následující společné desatero:

1. Bojuj vždy čestně a dle pravidel.
2. Soutěž má stejné podmínky pro všechny závodníky.
3. Važ si svého soupeře, i když není tak dobrý jako ty.
4. Poraženému se nesměj.
5. Respektuj pravidla, pokyny rozhodčích i organizátorů.
6. Hraj férově nejen na hřišti, ale i doma nebo ve škole.
7. Prohraješ-li, po zápase nebo v cíli podej soupeři ruku.
8. Svým chováním buď příkladem i mladším kamarádům.
9. Vyhraješ-li, nechovej se k ostatním nadřezeně.
10. A pokud jste v roli diváků, zatleskejte vítězům i poraženým.