U19 si zahraje v Holandsku semifinále !

Teplické devatenáctce se v sobotu 3.6. dařilo na 16.ročníku mezinárodního turnaje Internationaal Jeugotoernooi 2017 v městečku Leusden u holandského Utrechtu.

V základní skupině A se svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Jaroslava Kolínka ve skupině A postupně utkali s dánským ODENSE BK, pořádajícím týmem RODA´46 LEUSDEN a dalším holandským týmem FC TWENTE ESCHEDE. Žlutomodří s bilancí dvou výher a jedné prohry při aktivním skóre 5:3 obsadili ve skupině A konečné 2.místo a mohou se těšit na pondělní semifinále, ve kterém od 11:15 vyzvou belgický KV MECHELEN - vítěze skupiny B. Ve druhém semifinále se utkají o případnou finálovou účast dánský ODENSE BK a holandský FC GRONINGEN.

Jak sobotní boje v základní skupině hodnotí teplický kouč Ladislav Jamrich: " Po náročné téměř 10 hodin trvající cestě jsme v pátek v pozdním odpoledni dorazili do holandského městečka Leusden. Po příjezdu jsme absolvovali krátký aktivační trénink a následně byli kluci ubytováni v místních rodinách, kde je o ně po všech stránkách skvěle postaráno. K prvnímu utkání ve skupině jsme nastoupili v sobotu dopoledne od 10:30 proti dánskému týmu Odense BK. Utkání bylo oboustranně bojovné a soupeř byl mimořádně fyzicky zdatný. Odense se dostalo v samotném závěru utkání do vedení po přísně nařízené penaltě a v poslední minutě dokázalo ještě zvýšit na konečných 2:0. Druhé utkání jsme odehráli ve 13:30 proti místnímu klubu Roda ´46 Leusden, ve kterém naši kluci herně dominovali. Soupeře přestříleli, vytvořili si velké množství brankových příležitostí a v utkání zaslouženě zvítězili po výsledku 3:0. V závěrečném duelu ve skupině nám k postupu stačila remíza, ale naši hráči chtěli v prestižním souboji o postup do play-off holandský FC Twente Eschede porazit. I když jsme inkasovali první branku, tak kluci neztráceli hlavu a prokázali charakter. I přes únavu z náročného programu si sáhli na dno svých sil, utkání zaslouženě otočili ve svůj prospěch a Twente nakonec porazili 2:1. V neděli si všichni užijeme zaslouženého volna prohlídkou Amsterdamu a v pondělí dopoledne nás čeká od 11:15 semifinále proti belgickému Mechelenu."

Výsledky FK Teplice U19 ve skupině A na turnaji Internationaal Jeugotoernooi 2017:

F K  T E P L I C E    vs.   ODENSE BOLDKLUB

0:2 (0:0)

Branky Teplic: - - -

F K  T E P L I C E    vs.   RODA´46 LEUSDEN

3:0 (1:0)

Branky Teplic: Baftijar Besir, Richter Marek, Šimeček Michal

F K  T E P L I C E    vs.   FC TWENTE ESCHEDE

2:1 (1:1)

Branky Teplic: Kováč Daniel, Frána Ondřej

Průběžné výsledky najdete na webu turnaje www.internationaaljeugdtoernooi.nl