U19: MFK Karviná vs. FK Teplice 0:2

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 27.kola I.Celostátní dorostenecké ligy získali důležité body na hřišti týmu MFK KARVINÁ, když dokázali zvítězit po výsledku 2:0 (1:0).

Svěřenci trenérů Václava Budky a Petra Růžičky sehráli v Karviné těžké utkání o důležité body, které se jim nakonec všechny  podařilo přivézt na teplická Stínadla. Úvodní poločas patřil Žlutomodrým, kdy již v 6.minutě otevřel skóre záložník Michal Šimeček. Ve druhé polovině utkání hrozili i domácí, ale hosty při dvou vyložených šancích Karviné podržel skvěle chytající teplický brankář Luděk Němeček. V 92.minutě zpečetil důležité vítězství Teplic přesným zásahem ve žlutomodrém dresu hrající talentovaný forvard Patrik Žitný.

Hlavní trenér Žlutomodrých pan Václav Budka k utkání poznamenal: „ Právě tak jako dnes v Karviné ... Tak se bojuje o ligové body ! “

Utkání v Karviné očima teplického záložníka Jakuba Kokeše: „Do zápasu jsme nastoupili s velkým odhodláním získat 3 body. Po výborném začátku jsme dokázali vstřelit brzy úvodní branku a celý poločas jsme pokračovali ve skvělém výkonu. Po přestávce se obraz hry otočil a soupeř se dostal více do hry. I díky velké bojovnosti se nám podařilo výsledek ubránit a navíc na konci vstřelit rozhodující branku. Výborný týmový výkon ! “

Jak duel viděl teplický útočník Marek Vobecký: „Celý zápas jsme prokazovali vetší kvalitu. Ve druhém poločase nás domácí sice tlačili a vytvořili si šance na otočení zápasu, ale neproměnili je. Náš brankář Luděk Němeček nás v několika případech podržel a my výhru potvrdili druhým gólem v závěru utkání. Kromě tlaku v některých fázích druhého poločasu nás ale Karviná jinak neohrozila a my mohli vyhrát i o více gólů. Bylo vidět už od začátku, že jsme si šli za výhrou, která každému udělala obrovskou radost.“

Hodnocení utkání hlavním trenérem domácí Karviné - panem Petrem Gibalou: „Je to zklamání. Bohužel soupeři mají hráče, kteří prostě nějakým způsobem dají gól. Tohle nám po zimním odchodu Nimelyho strašně chybí. Když nedáte gól, je těžké s utkáním něco dělat. V tomto zápase samozřejmě byly chyby na obou stranách, fotbal je o chybách. Ovšem hosté naše chybičky potrestali, zatímco my jsme ve druhé půli dvě stoprocentní šance neproměnili. Při pohledu na tabulku jsme ve velkých problémech a budou to nervy až do konce.“

- 27.kolo I.Celostatní ligy staršího dorostu U19 -

MFK Karviná     versus      FK TEPLICE