U19: FK Teplice vs. FK Pardubice 1:2

V sobotu dopoledne se teplická devatenáctka utkala na UMT Anger v úvodním jarním ligovém kole s týmem FK Pardubice. Svěřenci trenérů Václava Budky a Petra Růžičky přes poločasové vedení nakonec Pardubicím podlehli 1:2 brankou z 89.minuty utkání.

Jak utkání hodnotí hlavní trenér FK Teplice U19 pan Václav Budka: "Samozřejmě jsme utkání s Pardubicemi chtěli vyhrát, ale bohužel jsme soupeři dovolili potrestat naše chyby. Do poločasu se nám podařilo dát branku po dobrém dohrání brankáře Pardubic naším záložníkem Jakubem Kokešem. Po přestávce soupeř dvěma brankami skóre otočil. V utkání nám určitě chybělo více fotbalových akcí a zejména nás trápilo proměňování šancí, které jsme si vytvořili. Také jsme na můj vkus hodně faulovali a soupeře pouštěli do standardních situací, které pro nás byly opravdu nebezpečné. Určitě to není ideální začátek ligy."

Utkání očima teplického obránce Jakuba Hruštince: "Myslím si, že nás dnes Pardubice předčili v bojovnosti, měli dobrý 3 nebo 4 hráče. Jinak si myslím, že jako tým jsme dnes byli mnohem lepší. Dělali jsme moc faulů a tak na sebe zbytečně vytvářeli tlak v podobě standardních situacích, protože soupeř měl výškovou převahu. Měli jsme i trochu smůly, kdyby jsme promenili šance za stavu kdy jsme vedli o gól, myslím že by jsme to už dohráli do vítězného konce. Každý musíme být více zodpovědný, protože standartku jsme schopni ubránit, odražený míč už ne. Ale jedna prohra nic neznamená a tak jedeme dal borci, mám vás rád ❤."

Jak utkání viděl záložník FK Teplice Marek Vobecký: "Zápas jsme mohli a měli zvládnout líp. Soupeř více držel míč, ale my jsme více hrozili. Bohužel jsme při dvou standartkách nechali hráče samotného a to nás stálo 3 body, protože kromě standartek žádnou jinou větší šanci neměli. Po zápase mě také napadlo, že jsme vlastně skoro vůbec nevystřelili z větší nebo střední vzdálenosti, což je škoda, protože v týmu máme hráče kteří dokážou vystřelit hodně slušně z dálky. Měli jsme dát rychlou branku na začátku druhého poločasu, když jsme soupeře zatlačili a zápas by vypadal a určitě dopadl jinak. Je to škoda, ale o to víc to odskáče Zlín."

- I.Celostatní liga dorostu U19 -

F K  T E P L I C E  vs.  FK PARDUBICE

1:2 (1:0)

Branky FK Teplice: Kokeš

Sestava FK Teplice: Němeček - Vepřovský, Hruštinec, Vyleta, Kodad - Vobecký, Kučera, Kokeš, Šimeček- Kotrba (70. Čisár), Šilhan.