U19: FK Teplice - 1.FC Slovácko 1:1 (PK2:3)

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 30.kola I.Celostátní dorostenecké ligy remizovali 1:1 na domácím hřišti v Duchcově s týmem 1.FC Slovácko po 90-ti minutách řádné hrací doby. V penaltové loterii byly úspěšnější hosté po výsledku 2:3 a odvezli si do Uherského Hradiště bonusový bod navíc.

První poločas ovlivnila brzká vedoucí branka hostů, kdy se již v 5.minutě trefil hráč Slovácka Filip Kubala - 0:1. Tepličtí se po zbytek úvodní půle pokoušeli o vyrovnání,  ale ve finální fázi se jim bohužel nedařilo. Největší šancí byla tyčka, kterou nastřelil domácí útočník Vojta Šilhan.

Po změně stran Žlutomodří doslova na svého soupeře vlétli a šance přicházeli jedna za druhou. Druhý poločas měl velmi dobrou kvalitu a je potřeba říci, že k tomu přispěli oba týmy - Teplice i Slovácko. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, kdy za zmínku jistě stojí příležitosti Jakuba Kokeše, Marka Richtera, Ladislava Kodada, Davida Schettla a také střídajících a bezpochyby skvěle hrajících Daniela Kováče a Martina Berešíka. Hosté hrozili zejména z rychlých brejků, kdy domácí několikrát skvělými zákroky podržel brankář Luděk Němeček. Tepličtí trenéři měli šťastnou ruku při střídání v 75.minutě, kdy na hřiště poslali Martina Berešíka, který po 3 minutách pobytu na hřišti nádhernou křižnou hlavičkou napříč malým vápnem překonal ke vzdálenější tyči hostujícího brankáře a kapitána v jedné osobě Martina Trmala - 1:1. Po vyrovnávací brance se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci. V těchto chvílích dominovali zejména obrany obou týmů v čele s pozornými brankáři Němečkem a Trmalou. A tak utkání nakonec po 90-ti minutách skončilo remízou 1:1 a o bonusový bod navíc se oba dnešní soupeři utkali v penaltové loterii. Úspěšnější bylo nakonec hostující Slovácko po výsledku 3:2 a to i přesto, že teplický brankář Luděk Němeček dokázal zlikvidovat dvě penalty hostů.

Utkání se Slováckem očima teplického kapitána Michala Šimečka: “Myslím si, že dnešní zápas jsme odehráli jako tým, makali jsme všichni tak, aby jsme urvali body. V zápase jsme měli víc ze hry než Slovácko, ale to nás mohlo potrestat z brejků, které měli hodně nebezpečné. Dělali jsme co jsme mohli, ale bohužel jsme získali jen jeden bod po selhání v penaltovém rozstřelu, i když nám brankář Luděk Němeček hodně pomohl chycením dvou penalt soupeře. Bohužel se to nepovedlo, ale myslím si, že tímto přístupem a nasazením můžeme v závěrečných utkáních porazit Spartu i Příbram.“