U19: FK Mladá Boleslav vs FK Teplice 3:0

Nejstarší tepličtí dorostenci v předehrávce 32.kola I.Celostátní dorostenecké ligy podlehli na hřišti týmu FK Mladá Boleslav po výsledku 3:0 (1:0).

Svěřenci trenérů Václava Budky a Petra Růžičky sehráli v Boleslavi náročné utkání o šanci dotáhnout se do "klidnějšího" středu ligové tabulky. Za neustálého deště a sychravého počasí byli Žlutomodří častěji v držení míče, ale domácí Boleslav je předčila v tom nejdůležitějším - v produktivitě a v důrazu při koncovce. Úvodní branku domácích vstřelil ve 35.minutě agilní Husenský, když po centru Daniela Nováka usměrnil míč k levé tyči podél marně se natahujícího teplického brankáře Němečka. Druhý poločas zahájili Tepličtí hodně aktivně se snahou co nejdříve vstřelit vyrovnávající branku. Tlak hostů ale velmi rychle otupili domácí a to již v 52.minutě, kdy po přetaženém rohovém kopu Husenského zvýšil domácí hrotový útočník Šimon na 2:0. Po této druhé brance Boleslav přebrala otěže utkání do svých rukou a po několika nebezpečných situacích před brankou hostů upravil v 71.minutě skóre na 3:0 domácí stoper Kuchař. Přestože se v závěrečné čtvrthodince Boleslav soustředila spíše na udržení vedení, tak pustila Teplice do několika nebezpečných situací. Sólo hostujícího forvarda Šilhana zlikvidoval včasným vyběhnutím domácí brankář Zeman, který také následně vytěsnil mimo branku i nebezpečnou přízemní střelu teplického Kormundy. Skóre 3:0 pro domácí se ale již do závěrečného hvizdu rozhodčího Hurycha nezměnilo a tak všechny mistrovské body zůstali v Boleslavi.

Utkání očima teplického Josefa Kotrby: „Prvních 10 minut nás Boleslav tlačila a nepustila do hry. Po 10 minutách si myslím, že jsme se dostali do hry a začali hrát. Vytvořili jsme si také několik šancí, které jsme ale nevyřešili správně. Měli jsme málo odražených míčů. Boleslav nás nenechala rozehrávat, takže jsme museli nakopávat dlouhé míče a to je styl hry, který nám nevyhovuje a který hrát nechceme. Myslím si, že Boleslav nás dostala přesně tam kam chtěla a spíš jsme hráli tak jak chtěli oni. Byli více agresivnější a hráli hodně taktický fotbal. My jsme nezvládli 2 standartky, po kterých nás soupeř potrestal. První gól byl více o štěstí, než že by jsme udělali chybu.“

Jak duel v Boleslavi viděl teplický Michal Šimeček: „Myslím si, že nás Boleslav předčila hlavně v nasazení a bojovnosti. My jsme sice drželi míč více na svých kopačkách, ale k ničemu to bohužell nevedlo. Nedokázali jsem si za celý zápas vytvořit nebezpečné šance, ze kterých jsme mohli domácí případně ohrozit.“