U19: FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:2pen

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 29.kola I.Celostátní dorostenecké ligy dokázali zvítězit na hřišti brněnské Zbrojovky 2:1 po pokutových kopech.

Po 90-ti minutách řádné hrací dobry skončilo utkání remízou 1:1 po brankách teplického Davida Kormundy a brněnského Miroslava Kroutila.  Druhý bonusový bod získali Žlutomodří po vítězství 5:4 v závěrečném penaltovém rozstřelu, když rozhodující trefa padla z kopačky teplického Jakuba Hruštince. Hostující brankář Luděk Němeček dokázal zlikvidovat dvě penalty domácích. Tepličtí tak na Stínadla vezou dva velmi důležité mistrovské body.

Jak utkání hodnotí asistent trenéra teplické U19 pan Petr Růžička: “V úvodu zápasu soupeř zahrozil několika akcemi z jejich pravé strany, naštěstí jejich zakončení nebyla přesná. Po té se hra vyrovnala a po rychlém kontru jsme se dostali do vedení brankou Kormundy. Následovalo několik dalších šancí, kdy jsme mohli zvýšit vedení, ale chyběla nám větší agresivita v pokutovém území soupeře. To potrestal soupeř hned v úvodu druhé půle, kdy došlo ke ztrátě balonu na půlce hřiště a rychlým protiútokem a přihrávkou za obranu nás soupeř překonal. Ve druhém poločase soupeř hrozil z rohových kopů, kdy po jednom z nich Richter vykopával míč z brankové čáry. Došlo tak na pokutové kopy, kdy si brankář Němecek poradil se dvěma pokusy soupeře a díky tomu, jsme si odvezli dva důležité ( zasloužené ) body.“

Utkání očima teplického obránce Davida Schettla: “Soupeř na nás vletěl a prvních 15 minut jsme se nemohli dostat do hry. Pak jsme se postupně dostávali do hry a začali si vytvářet šance a po pěkné akci jsme dokázali vstřelit gól. V druhém poločase se zase ukázala naše slabina a to nekoncetrace a Brno na nás znova vletělo a zaslouženě dalo gól. Soupeř si začínal vytvářet víc a víc šancí a je potřeba říct, že jsme měli v zápase také štěstí. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce po pokutových kopech. “

Jak duel v Brně viděl další teplický obránce – stoper Václav Vyleta: “V prvních 15 minutách si Brno vytvořilo velký tlak, ale naštěstí se jim nepodařilo vstřelit branku. V 19 minutě po slušné akci se naopak povedlo vstřelit branku nám. Od této branky jsme si vytvářeli hodně standardních situací kolem jejich vápna. Bohužel se nám nepodařilo přidat druhou branku a hned po změně stran se nám to vymstilo. Brno po vyrovnávací brance šlo za vítězstvím. V zápase jsme měli hodně štěstí. Nakonec po zvládnutých pokutových kopech si odvážíme z Brna 2 body.“

- 29.kolo I.Celostatní ligy staršího dorostu U19 -

FC Zbrojovka Brno     versus      F K  T E P L I C E