U19: FC Viktoria Plzeň vs. FK Teplice 4:1

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 23.kola I.Celostátní dorostenecké ligy U19 podlehli na přírodním trávníku v Luční ulici domácímu týmu FC Viktoria Plzeň 1:4.

Viktoria rozhodla o svém vítězství již v prvním poločase, kdy plzeňský Petr Řezáč uzavřel ve 41.minutě skóre úvodní poloviny utkání na 3:0 pro domácí. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a oba týmy vstřelili již pouze po jedné brance a tak nakonec všechny mistrovské body zůstaly zaslouženě v Plzni.

Jak utkání hodnotil hlavní trenér teplické devatenáctky pan Václav Budka: "Plzeň rozhodla o osudu dnešního duelu již v prvním poločase, kdy agresivní a důraznou hrou dokázala vstřelit tři branky. Ve druhé půli jsme trochu přidali na kombinaci a pohybu, ale stačilo to pouze na jedinou branku v síti domácích."

Utkání v Plzni slovy teplického brankáře Luďka Němečka: „První poločas jsme nebyli schopní účinně bránit a sráželi nás zbytečné chyby směrem do defenzivy. Góly v naší brance byly laciné a to nás bohužel položilo, i když jsme měli šance, které ale zůstaly nevyužité. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, i tak byl pro nás problém vstřelit branku, až na jediný přesný zásah Fránise po chybě plzeňského gólmana. Jinak musíme makat dál a v dalším zápase naplno bodovat. Hlavu vzhůru borci.“

Duel v Plzni očima jediného teplického střelce Ondřeje Frány: „První poločas jsme nedokázali držet míč, soupeř byl velmi důrazný a agresivní, nám chybělo nasazení a obdrželi jsme laciné góly po našich chybách. Zbytečně jsme nakopávali míče a v defenzivě vyprodukovali spoustu chyb. Ve druhém poločase jsme hru uklidnili a více drželi míč, byla od nás větší nabídka a chuť ze zápasu ještě něco vytěžit. Odměnou nám byla vyrovnaná hra a šance se zápasem ještě něco udělat. Střídající hráči hru dle mého názoru oživili a přinesli do ní nový náboj. Soupeře jsme začali celkově více presovat, z čehož vyplynuly chyby v jeho rozehře a díky jedné z nich jsme dokázali zaznamenat alespoň čestný úspěch. Chtěl bych pochválit kluky ze sedmnáctky, kteří si s takovým těžkým soupeřem jako je Plzeň poradili na výbornou. Musíme makat dál a mít chuť se dále zlepšovat.“

- I.Celostatní liga dorostu U19 -

FC Viktoria Plzeň      vs.     F K  T E P L I C E

4:1 (3:0)

Branky: 11´ Vilček, 29´ Vais, 41´ Řezáč, 62´ Pfeifer - 73´ Frána.