U19: FC Slovan Liberec vs. FK Teplice 0:2

BARÁŽ O I.CELOSTÁTNÍ LIGU STARŠÍHO DOROSTU U19 - UTKÁNÍ Č.1 :

FC Slovan Liberec U19 – FK Teplice U19 0:2 (0:2)

V úvodním barážovém duelu na hřišti Slovanu Liberec dokázali svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Jaroslava Kolínka zvítězit 2:0 brankami Zdeňka Švejdy a Vojtěcha Šilhana.

V prvním poločase měli otěže utkání ve své moci tepličtí Skláři a za svůj výkon byli odměněni dvěma krásnými brankami v 19. a 43.minutě. I do začátku druhého poločasu vstoupili lépe hosté, jejichž tlak ale otupilo v 54.minutě vyloučení stopera Hruštince po dvou žlutých kartách během jediné minuty, nejdříve za odkopnutí míče a následně za hraní rukou. Domácí si po tomto vyloučení vytvořili optickou převahu a snažili se vstřelit kontaktní branku, což jim ale pozorná obrana Teplic do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Kvačka nedovolila.

Tepličtí tak vezou na Stínadla zaslouženou dvoubrankovou výhru.

" BOJ ALE JEŠTĚ NESKONČIL ! "

Barážový duel je teprve ve své polovině a rozhodnutí přinese až odvetné utkání v sobotu 17.6. od 11:00 na přírodním trávníku stadionu FK Duchcov v Teplické ulici.

STATISTIKY ÚVODNÍHO BARÁŽOVÉHO UTKÁNÍ V LIBERCI :

Branky FK Teplice U19 :

19´- Švejda ( as.Kokeš ) - 1:0,

43´- Šilhan ( as.Kováč ) - 2:0.

Rozestavení FK Teplice U19 : 3 - 5 - 2

Sestava FK Teplice U19 : Němeček - Richter, Hruštinec, Hasil - Kodad, Kováč ( 52.Šimeček ), Kučera © ( 73.Knapík ), Kokeš, Švejda ( 78.Frána ) - Žitný ( 84.Kormunda ), Šilhan ( 60.Vobecký ).

Realizační tým FK Teplice U19 : Jamrich, Kolínek, Záveský, Novák J.

Diváci : 200

Žluté karty :  1.ŽK 53´ Hruštinec ( Teplice ), 2.ŽK 54´ Hruštinec ( Teplice ),  ČK 54´ Hruštinec ( Teplice ) - 58´ Dvořák ( Liberec ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: "Na Městském stadionu pod Ještědem jsme odehráli dva zcela rozdílné poločasy. Úvod prvního barážového duelu byl z naší strany zbytečně nervózní. Po 10-ti minutách jsme převzali iniciativu a byli až do konce půle lepším týmem. Za svojí aktivitu jsme byli odměněni v 19.minutě, kdy se po přihrávce Jakuba Kokeše prosadil přízemní střelou k levé tyči Zdeněk Švejda. I po vedoucí brance jsme pokračovali v aktivní hře a vytvořili si další nadějné střelecké příležitosti. Druhou branku se nám ale podařilo vstřelit až dvě minuty před odchodem do kabin, kdy ve 43.minutě uvolnil Daniel Kováč nabíhajícího Vojtu Šilhana, který se tváří v tvář proti domácímu brankáři nemýlil a poslal nás do dvoubrankového vedení. I vstup do druhé půle byl z naší strany nadějný, to když Láďa Kodad mohl v jednoznačné pozici z hranice vápna zvýšit na 3:0, ale jeho střelecký pokus zastavil obětavým zákrokem obránce domácích. V 54. minutě byl vyloučen Kuba Hruštinec po dvou v rychlém sledu udělených žlutých kartách, což z mého pohledu ovlivnilo další průběh zápasu. Domácí tým převzal iniciativu, vytvořil si územní převahu a naši kluci silou vůle zápas dohráli do vítězného konce bez obdržené branky. Dnešní výsledek je pro nás do sobotní odvety nadějný, nicméně je potřeba říci, že zdaleka ne rozhodující. Udělali jsme teprve první krok a ke splnění našeho společného cíle je potřeba udělat ještě další, neméně důležitý a rozhodně ne snadnější DRUHÝ KROK."

Fotoalbum z úvodního barážového utkání U19 - FC SLOVAN LIBEREC vs. FK TEPLICE - prohlížejte na Facebooku ZDE.