U18: FK Teplice vs. Slovan Liberec U19 - 1:2

FK Teplice U18       vs.       FC Slovan Liberec U19

1:2 (0:1)

Branky FK Teplice U18 :

63´- Liška L. ( as. Kányai A. ) - 1:2.

Branky FC Slovan Liberec U19 :

25´- Halgaš M. ( Liberec ) - 0:1,

60´- Žižka M. ( Liberec ) - 0:2.

Rozestavení FK Teplice U18 : 4 - 2 - 3 - 1

Sestava FK Teplice U18 : Nejedlý - Zerner, Burda ©, Náhlovský, Jirkovský - Novák, Lácha - Ondrášek, Dolejší ( 54.Kányai ), Franc - Šourek ( 46.Liška ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 80

Rozhodčí : Teuber Ivan - Wencl Petr, Harenčák Jan.

Žluté karty : 72´ Náhlovský D. ( Teplice ) - 10 minut mimo hru ( 72´ - 82´ ) ( ! )

Komentář k utkání : " Liberec hrál od úvodních vteřin velmi aktivně a neustále se tlačil do zakončení. Domácí hráče svazoval přílišný respekt ze soupeře, obrovské množství nepřesných přihrávek a nedostatečný důraz v osobních soubojích. Teplice na branku Liberce ani jednou za úvodních 45 minut nevystřelili ( ! ) Ve druhém poločase byli hráči Teplic jako vyměnění, Slovan již zdaleka nebyl tak aktivní a tepličtí se postupně dostávali do hry. Jednoznačným oživením bylo střídání na hrotu útoku, kde skvělých 45 minut odehrál ve žluto-modrém dresu hrající forvard Lukáš Liška, který byl neustále hrozbou pro hostujícího brankáře Plechatého. Snahu domácích po vyrovnání zmrazil v 60.minutě hostující Žižka, který doslova propálil vše co mu stálo v cestě a s přispěním teče domácí obrany zvýšil na 2:0. Domácí se stále tlačili do útoku a moc chtěli vstřelit kontaktní gól. To se jim podařilo v 63.minutě, kdy agilní Liška po přesném pasu Kányaie hlavou překonal libereckého brankáře. I přes další dvě vyložené brankové příležitosti Ondráška a opět Lišky se už bohužel domácím do závěrečného hvizdu rozhodčího Teubera nepodařilo vyzrát na konsolidovanou obranu Liberce, a tak všechny mistrovské body odvezl po hektickém závěru z Ledvic nakonec soupeř. Výkon teplických Sklářů ve druhé půli je příslibem do dalších utkání a nepříznivá bilance teplické osmnáctky by tak mohla konečně skončit již příští čtvrtek na hřišti Jablonce.

Ohlasy trenérů - Mgr. Tomáš Nosek, trenér FC Slovan Liberec U19: " První poločas jsme zvládli výborně, jen přidat ke spokojenosti o 3-4 branky navíc. Je vidět, že někteří ještě nedokáží zvládat hektická utkání, kdy je důležité zachovat klid a rozvahu při řešení herních situací. Opět chyba brankáře při komunikaci s obránci a nejednou nevíme, kde nám hlava stojí. Tohle by se v kategorii U19 již nemělo stávat."

Fotoalbum z mistrovského utkání s FC SLOVAN LIBEREC U19 prohlížejte ZDE.