U18: FK Teplice vs MFK Chrudim U19 - 1:3

FK Teplice U18        vs.       MFK Chrudim U19

1:3 (1:1)

Branky FK Teplice U18 :

19´- Kormunda D. ( as. Blažek T. ) - 1:0.

Branky FC Olympia Hradec Králové U19 :

43´- Zikmunda M. ( Olympia ) - 1:1,

60´- Jankele O. ( Olympia ) - 1:2,

66´- Bakeš M. ( Olympia ) - 1:3.

Rozestavení FK Teplice U18 : 4 - 2 - 3 - 1

Sestava FK Teplice U18 : Blažek - Zerner, Burda ©, Stružinský, Kafka - Lácha ( 60.Navrátil ), Novák - Šourek, Šmalcl, Dolejší - Kormunda ( 56.Krogner ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 40

Rozhodčí : Baum Tomáš - Sedláček Jiří, Matas Martin.

Žluté karty : 35´ Zerner M. ( Teplice ) - 10 minut mimo hru ( 35´ - 45´ ) ( ! )

Komentář k utkání : " Přestože Tepličtí o kvalitách devatenáctky MFK Chrudim dobře veděli, byli dnes odhodláni získat v ledvickém azylu první mistrovské body. A začátek utkání byl rozhodně v režii domácích, kteří během úvodních 10 minut spálili tři vyložené brankové příležitosti ( ! ) Zaslouženého vedení se Skláři ujali v 19.minutě po přesném a dlouhém výkopu brankáře Blažka, který do šance vyslal Kormundu. Ten se probil obranou Chrudimi a míč doslova propasíroval za záda hostujícího brakáře - 1:0. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci. Žlutomodří i v této fázi utkání měli malinko více ze hry a byli v pokutovém území soupeře nebezpečnější. Pak ale bohužel ve 35.minutě sudí "ocenil" obranný zákrok pravého teplického beka žlutou kartou a poslal tak domácí do oslabení, které trvalo až do samotného konce první půle. Chrudimští okamžitě vrhli všechny síly do útoku a snažili se srovnat skóre. To se jim podařilo ve 43.minutě, kdy po rohovém kopu uklidil propadlý balon do sítě domácích hostující Zikmunda - 1:1. Ve druhém poločase bohužel kýžený nápor domácích nepřicházel a vliv na hru Teplic měla také vynucená střídání do té doby nejlepších hráčů Žlutomodrých - v 56 minutě Kormundy a v 60.minutě Láchy. V tu chvíli iniciativu na své kopačky převzala opět Chrudim, která udeřila ze standardní situace hned v 60.minutě, kdy po rohovém kopu díky rychlé reakci Jankeleho strhla vedení na svou stranu - 1:2. Tlak hostů gradoval v 66.minutě, kdy po rychlém brejku do otevřené obrany Sklářů dorážel do odkryté branky chrudimský Bakeš - 1:3. Žlutomodrým rozhodně nelze po celých 90 minut upřít snahu a bojovnost, ale bohužel s přibývajícími minutami se na jejich kopačky vkrádala nervozita a nepřenost v zakládaní útoků a také zřetelný byl nedostatek vlastní invence a kreativity při snaze o korigování nepříznivého skóre. Body si tak po zásluze odvezli do Chrudimi hosté."

Komentář k utkání z webu soupeře - Svoboda Milan, trenér MFK Chrudim U19: "Utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli byli aktivnější, nebezpečnější a lepší domácí, kteří svůj tlak v 19.min zúročili brankou na 1:0. Další šance domácích zůstali neproměněni a ve 43.min jsme po rohu vyrovnali Zikmundou. Do druhého poločasu jsme měli lepší vstup a v 60.min po dalším rohu Jankele strhnul vedení na naší stranu. Navíc pak v 66.min Jankele po samostatné akci vybídl ke skorování Bakeše a ten zvýšil na 1:3. To nás uklidnilo a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Skóre jsme navíc mohli navýšit. Potěšilo i to, že jsme ve druhé půli nepustili domácí do jediné nebezpečné situace."

Fotoalbum z mistrovského utkání s MFK CHRUDIM U19 prohlížejte ZDE.