U18: FK Teplice vs. FK Čáslav U19 - 2:3

2:3 (1:1)

Branky FK Teplice U18 :

44´ - Moncevičs U. ( as. Šmalcl M. ) - 1:1,

80´ - Šourek L. ( as. Vopat F. ) - 2:3.

Branky FK Čáslav U19 :

06´ - Sladkovský M. ( Čáslav ) - 0:1,

53´ - Masopust M. ( Čáslav ) - 1:2.

77´ - Sladkovský M. ( Čáslav ) - 1:3.

Rozestavení FK Teplice U18 : 3 - 5 - 2

Sestava FK Teplice U18 : Blažek - Náhlovský, Moncevičs, Kányai © - Novák, Lácha - Zerner ( 59.Vopat ), Šmalcl, Jirkovský - Franc ( 75.Šourek ), Tamenieks ( 66.Kafka ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Statistiky utkání :

• Střely na branku 9:7 ( 4:2 / 5:5 ),

• Střely mimo branku 7:3 ( 4:2 / 3:1 ),

• Střely celkem 16:10 ( 8:4 / 8:6 ),

• Vyložené šance 4:3 ( 0:1 / 4:2 ),

• Rohy 9:2 ( 6:2 / 3:0 ),

• Fauly 11:14 ( 6:5 / 5:9 ),

• Ofsajdy 5:2 ( 2:0 / 3:2 ).

Diváci : 60

Rozhodčí : Kyncl Tomáš - Šmid Jiří, Zitko Josef

Žluté karty :  x

Komentář k utkání : " V neděli jsme hostili na hřišti v Ledvicích hráče Fotbalového klubu Čáslav. Hosté šli již v 6.minutě do vedení, kdy při brejku Čáslavi na těžkém terénu podklouzl domácí brankář Blažek a hostující Sladkovský tak neměl problém skórovat - 0:1. Tepličtí srovnaly skóre těsně před poločasovou přestávkou, kdy se po rohu Šmalcla trefil hlavou z malého vápna domácí stoper Moncevičs - 1:1. Sedm minut po zahájení druhé půle běžel po přihrávce teplického kapitána Kányaie sám na bránu Zerner, kterého však brankář Vyhnánek doslova "zboural" v pokutovém území, což jednoznačně dokazál i kamerový záznam. Bohužel rozhodčí Kyncl zákrok na červenou kartu nepochopitelně vytáhl na hranici šestnáctky a k překvapení všech neudělil hostům ani žlutou kartu. Teplického Zernera následně poslal k ošetření s několikacentimetrovou tržnou ránou na obočí mimo hřiště a hosté během 30 vteřin vstřelili z následného protiútoku Masopustem vedoucí branku - 1:2. Snahu Teplic o vyrovnání brzdilo zejména obrovské množství nepřesných přihrávek, špatný pohyb hráčů bez míče a také pomalý přechod z defenzivy do ofenzivy. Přesto si domácí vypracovali několik nadějných příležitostí, které ale neskončili v brance Čáslavi a tak v 77.minutě po dalším brejku rozhodl o vítězství hostů svou druhou brankou v utkání Sladkovský. Domácí stačili již jen zkorigovat výsledek na 2:3, když v 80.minutě vyraženou střelu Vopata pohotově vrátil do sítě střídající útočník Šourek. Soupeři je třeba pogratulovat k vítězství, kdy jeho odhodlání a vůle předčila odhodlání a vůli domácích a Čáslav tak slavila zasloužený úspěch v podobě tří mistrovských bodů. Někteří domácí hráči by se měli nad sebou hluboce zamyslet, protože nosit žlutomodrý dres by měla být hlavně čest a ne samozřejmost. Týmový úspěch musí být vždy nadřazen jakýmkoli individuálním zájmům a není zde místo pro žádné unfair nesportovní projevy v chování hráčů. Rozhodně nikomu nebudou tolerovány projevy neúcty k druhým, opakovaná nesoustředěnost a laxnost v přípravě, během utkání a také po utkání samotném."

Trenér Čáslavi Aleš Majer k utkání: "Odehráli jsme dobrý zápas a asi vyhráli zaslouženě, přestože výsledek zápasu byl hodně na tenké hraně. V 53. minutě domácí trefili z přímého kopu tyč a my jsme za 30 vteřin vstřelili branku na 1:2... V zápase jsme měli pasáže, kdy jsme byli lepší než domácí, ale byli také pasáže, kdy jsme vyráběli mnoho technických chyb a Teplice se dostávali k ohrožení naší branky centrovanými míči a z rohových kopů. Mohli jsme přidat i více branek, na druhou stranu nás ve dvou důležitých momentech podržel David Vyhnánek."

Fotoalbum z mistrovského utkání s FK ČÁSLAV U19 prohlížejte ZDE.