U18: Bohemians Praha vs. FK Teplice 2:0

Bohemians Praha U18    versus         F K  T e p l i c e  U18

2:0 (1:0)

Branky Bohemians Praha 1905 U18 :

44´ - Peričevič ( Bohemians ) - 1:0,

82´ - Procházka ( Bohemians ) - 2:0.

Rozestavení FK Teplice U18 : 3 - 5 - 2

Sestava FK Teplice U18 : Blažek - Burda ( 46.Kolárik ), Smékal, Kányai © - Novák, Moncevičs - Kafka, Šmalcl, Jirkovský - Šourek, Tamenieks ( 46.Janda ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Rozestavení Bohemians Praha 1905 U18 : 4 - 4 - 2

Sestava Bohemians Praha 1905 U18 : Zeman D. - Matoušek, Jirsa, Vala P., Osmančík - Peričevič ( 62.Zoubek ), Beran, Zeman V., Gregor O. - Procházka ©, Horák ( 77.Lapka ).

Realizační tým Bohemians Praha 1905 U18 : Harant Jakub - hlavní trenér, Bílý Matěj - asistent.

Rozhodčí : Lafek David - Pytloun Ladislav, Bužo Martin

Žluté karty : 11´ Burda ( Teplice ) - vyloučen na 10 minut ( 11´ - 21´ )

Komentář k utkání : " V neděli zajižděla osmnáctka teplických Sklářů na hřiště pražských Bohemians do zrekonstruovaného sportovního areálu v Uhříněvsi. První polovina utkání byla jednoznačně v režii Klokanů, kteří rychlým přechodem přes křídelní prostory často ohrožovali branku skvěle chytajícího teplického Blažka. Hosté hrozili z ojedinělých akcí, kdy se do největší brankové příležitosti dostal útočník Teplic Tamenieks, který ale bohužel tváří v tvář domácímu brankáři Zemanovi neuspěl. Největší problémy dělal teplickým hráčům domácí špílmachr s číslem 13 Michal Beran, který v sprnu přestoupil do Bohemians ze Slovácka - postavou malý, ale výkonem daleko největší. Jako režisér hry Klokanů byl u všech nebezpečných situací před teplickou brankou. Domácí mohutně tlačili a jejich neustálá snaha o vstřelení vedoucí branky se zhmotnila až v závěrečných vteřinách prvního poločasu, když právě domácí Beran vysunul na levé straně nabíhajícího Peričeviče, který prudkou přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal teplickému Blažkovi šanci. Skláři šli do druhého poločasu s odhodláním změnit nepříznivý vývoj skóre a udělali hned dvě změny - na hrot šel místo Tameniekse mladý Janda ( ročník 2002 ) a na pravou stranu zálohy nastoupil rychlonohý Kolárik ( ročník 2001 ). Tyto dvě změny vlily teplickým krev do žil a najednou jich bylo plné hřiště. Tlačili se do zakončení a jako jeden muž se doslova rvali o vstřelení vyrovnávací branky. To se jim také v 66.minutě po centru skvěle hrajícího hrotového útočníka Jandy a přesném zakončení Šourka podařilo, ale branku následně odmítl uznat zdviženým praporkem pomezní rozhodčí, který byl pravděpodobně jedinou osobou v uhříněvském areálu, která viděla ofsajdové postavení Teplic. I zhlédnutí videozáznamu po utkání potvrdilo, že o ofsajd v žádném případě nešlo ( ! ) Stále ale bohužel na ukazateli skóre svítilo jednobrakové vedení ve prospěch Bohemians, kteří byli velmi nebezpeční stejně jako v první půli zejména z křídelních prostorů, kam většinu míčů směrovala záloha Klokanů v čele s neúnavným režisérem hry Beranem. Hostům s přibývajícími minutami logicky docházeli síly po předchozí enormní snaze o vstřelení branky a domácí stále častěji hrozili z rychlých brejků. Jeden z nich nakonec v 82.minutě proměnil domácí kapitán Procházka a rozhodl o zaslouženém zisku tří mistrovských bodů pro domácí Bohemians. "

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta - Bohemians Praha 1905: " První poločas klukům vyšel výborně. Díky pracovitosti celého týmu získávali hodně míčů a rychle přecházeli do útoku. Vypracovali si několik šancí, z nichž ale proměnili pouze jedinou na konci poločasu. Druhou půli už jsme fotbal v takovém tempu nehráli, také Teplice se prosadily do několika šancí. V závěru už jsme spíše hrozili z protiútoků, jeden takový se podařilo proměnit, a tak slavíme výhru 2:0."

Fotoalbum z mistrovského utkání s BOHEMIANS PRAHA 1905 U18 prohlížejte ZDE.