U17: AC Sparta Praha - FK Teplice 0:3 (0:1)

Branky FK Teplice U17 :

11´- Šmalcl ( as.Jirkovský ) 0:1,

48´- Kányai ( as.Jirkovský, Kafka ) 0:2,

58´- Franc ( as.Kányai, Radosta ) 0:3.

Sestava FK Teplice U17 : Blažek - Zerner, Burda, Náhlovský, Radosta - Knapík © - Kafka ( 80.Vopat ), Šmalcl ( 76.Novák ), Baftijar ( 73.Nejedlý ), Kányai ( 79.Smékal ) - Jirkovský ( 56.Franc ).

Realizační tým FK Teplice U17 : Jamrich Ladislav - hlavní trenér, Laibl Radim - asistent trenéra, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 48.

Rozhodčí : Hurych Jan - Gryc Leoš, Novotný Josef.

Žluté karty : 27´ Baftijar ( Teplice ), 76´ Konopásek ( Sparta ).

Průběh utkání slovy asistenta trenéra Radima Laibla : " K utkání proti týmu, jehož historie spadá až do 19. století, jsme jeli s velkým respektem, ale natěšeni a odhodlaní porvat se o výsledek. Začátek zápasu byl trošičku nervózní, domácí v něm měli jednu šanci, ale Blažek byl na místě. O pár minut později se k míči dostal Jirkovský, který ho přiklepl debutantovi ve žlutomodrém dresu Šmalclovi a ten svoji střelou překvapil nejen brankáře domácích, ale i sám sebe – 0:1. Následně si domácí vytvořili tlak i šance, ale pozorná obrana v čele s „Blážou“ byla vždy připravená. Ve druhém poločase jsme i nadále pokračovali v náročném způsoby hry, soupeře jsme včas dostupovali, ihned po ztrátě míče presovali a nenechávali je rozjet svoji kombinační hru. Ve 48. minutě vybojoval Kafka míč, posunul na Jirkovského, jenž našel Kanyiu, který v samostném úniku se štěstím nezaváhal – 0:2. V 58. minutě se k míči dostal opět Kanyia, který si pohrál s dvěma bránícími hráči soupeře a připravil lahůdku pro France, který do odkryté svatyně uklidil míč potřetí – 0:3. Pro domácí to byla velká rána, ze které se již, přes viditelnou snahu, nevzpamatovali a zápas tak skončil výsledkem, který nepředvídali ani na nejslavnější věštírně v Delfách, posvátném místě starého Řecka. "

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra Ladislava Jamricha : " Klukům blahopřeji, dnes předvedli výkon na hranici svých možností. Skalp Sparty je pro nás velký úspěch a důkazem toho, že tým znamená někdy více než individuality. Věřím, že kluci něco podobného předvedou hned v následujícím utkání proti Slavii Praha. "

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra AC Sparta Praha Mgr. Miroslava Kriega čtětě ZDE.

Fotoalbum z mistrovského utkání s AC Sparta Praha prohlížejte ZDE.