U16: Trenér Kolínek hodnotí sezónu 16/17

"V krátkém hodnocení se vrátím na začátek zimní přípravy, kde jsme si dali určité úkoly na kterých jsme pracovali. První byla stránka kondiční, silová a flexibilní, kde se nám během půl roku pod vedením kondičního trenéra Ondry Chlada podařilo většinu hráčů při testování dostat z červených do zelených čísel. Kluci v tomhle udělali veliký pokrok a hlavně v síle jsme potřebovali být dobře nachystaní, neboť jsme patřili k těm subtilnějším týmům v soutěži. Samozřejmě jsme museli přihlédnout i k vývoji a růstu jednotlivých hráčů a bylo třeba být opatrný, neboť někteří vyrostli i o 15 cm za rok.

V samotných utkáních jsme se většinou prezentovali v rozestavení 3 – 5 – 2 a jen v reakci na vývoj utkání jsme přecházeli na 4 – 1 – 4 – 1. Tohle rozestavení vycházelo z myšlenky hrát více útočně (na dva útočníky) a i více sedělo na kádr, který má více středových a útočných hráčů. Byl i více variabilní a tak jsme v utkání mohli točit více hráčů.

Do defenzívy jsme se chtěli hlavně vyvarovat individuálních chyb, které nás provázely na podzim a také zlepšit individuální bránění 1:1. Na kluky jsme přenášeli větší zodpovědnost, aby si sami už vyhodnocovali co a v jakém prostoru si mohou dovolit. Na videu jsme si pak ukazovali chyby jednotlivců, kterých jsme se dopustili, tak aby se kluci naučili o nich konstruktivně přemýšlet a ne je brát jen za negativní kritiku. Do toho jsme od kluků vyžadovali organizaci hry spojenou s hlasitou komunikací mezi sebou.

V ofenzívě jsme se snažili o neustálou rozehrávku a soupeře přehrát nejen postupnou kombinací, ale i rychlým přechodem. Tam jsme při zisku míče chtěli, aby první přihrávka šla nahoru. Dále základem bylo zapojení co největšího počtu hráčů směrem dopředu, což bylo hodně riskantní, ale my jsme prostě chtěli hrát útočně s cílem vstřelit branku.

V přípravě nám to vycházelo, a odpovídal tomu i počet vstřelených branek 48 (Fabián 17). Nutno podotknout, že někteří soupeři nás vůbec neprověřili a do budoucna budu chtít hrát, pokud to půjde jen se silnými týmy, protože potom přijde sezona a my se se silnými soupeři neumíme prosadit.

A přesně to se ukázalo. Herně jsme nepropadli s žádným týmem v soutěži a byli ve většině více než rovnocenným soupeřem, ale výsledkově jsme se moc neukázali. Když vezmu utkání na které jsme se nejvíce těšili a kde jsme se chtěli konfrontovat, tak s Plzní jsme herně dominovali, ale výsledek 0:2, se Spartou jsme 25 minut hráli vyrovnanou partii, ale pak během 15 min jsme do poločasu inkasovali pět branek. Ve druhém poločase jsme se vrátili do hry, dali dvě branky a mohli ještě další vstřelit, se nepodařilo se a nakonec jsme utrpěli debakl 2:7. Se Slávií jsme odehráli asi nejlepší utkání v sezoně, ale výsledek 1:3. Počet vstřelených branek 25 bylo málo na procentuální úspěšnost vytvořených brankových příležitostí. Celkově herní projev byl lepší než ten výsledkový. Já však pevně věřím, že v příští ročníku, kdy budeme hrát celorepublikovou soutěž, která bude výsledkově daleko náročnější, zúročíme veškeré fotbalové dovednosti a pracovitost tohohle týmu a už nebudeme hrát jen pohledný a útočný fotbal, ale začneme porážet i ty nejsilnější týmy v republice. A společně s trenérem Martinem Novákem a týmem, na tom budeme dennodenně pracovat.

Na závěr chci vyzdvihnou kolegu Martina Nováka, za skvělou spolupráci a jsem moc rád, že zrovna on je po mém boku, protože jeho pohled na fotbal a trenérské schopnosti jsou na vysoké úrovni. A zcela určitě dostane v příštím ročníku větší prostor se seberealizovat. V neposlední řadě děkuji vedení, všem kolegům, hráčům a lidem v klubu za spolupráci."