U16: Mostecký FK U17 vs. FK Teplice 1:4

Branky FK Teplice : 2x Navrátil, Zaspal, Kolárik

Sestava FK Teplice U16 : Pecháč – Steinsdörfer ( 40.Krajíček ), Hora ( 40.Mikšovský ), Radoš ( 40.Novák ) - Kolárik, Stružinský, Emmer, Češpiva, Liška – Fabián ( 40.Navrátil ), Zaspal

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra FK Teplice U16 Jaroslava Kolínka :

"V prvním přípravném utkání jsme se prezentovali velmi slušným dojmem. Zkusili jsme si dvě rozestavení a to v prvním poločase 3 – 5 – 2 a ve druhém 4 – 1 – 4 – 1. Od prvních minut jsme na hřišti dominovali, jen finální fázi jsme řešili dost složitě. Místo jednoduššího vyřešení, jsme hledali lépe postaveného spoluhráče, nebo šli do zbytečné kličky navíc a to nám úplně nevycházelo. Přesto jsme si pár velmi dobrých brankových příležitostí vytvořili. Do poločasu jsme však proměnili jen jedinou a to se prosadil Kolárik.

Druhý poločas jsme pokračovali a hráli ve vysokém tempu. Po standardní situaci si našel odražený míč Navrátil a vstřelil naši druhou branku. Po druhé brance jsme na několik minut vypadli z tempa. Soupeře jsme zbytečně pustili před naší bránu a dokonce po standardní situaci ho nechali skórovat. Kluci pak, ale zapnuli opět na vyšší obrátky, vytvořili si další velké šance a z nich se nám dvakrát podařilo skórovat. Zaspal proměnil svůj samostatný nájezd a čtvrtou branku pak přidal opět Navrátil. Jsme sice na začátku a nechci moc chválit, přesto kluci pracují a jsou přístupní k tomu, aby převzali odpovědnost za to jak budeme hrát. My trenéři jsme od toho, aby kluci měli potřebný kvalitní tréninkový proces a věděli co hrát a měli správný směr. Nad fotbalem musí však začít více přemýšlet svoji hlavou tak, aby z nich nebyli stroje, ale aby byli schopni se sami rozhodnout, jak danou herní situaci správně vyřešit."