U16: Hodnocení turnaje ALBIM CUP 2017

V sobotu a v neděli jsme se zúčastnili velmi kvalitního mezinárodního turnaje v Ústí nad Labem – ALBIM CUP 2017. V základní skupině jsme se například utkali proti 1. FC Norimberk, na jehož lavičce v roli trenéra sedí bývalý slovenský reprezentant Mintál. Ale i další týmy – SG Drážďany, ukrajinský Lvov, Hertha Berlín, rumunský Sibiu atd. slibovaly výbornou konfrontaci pro naše hráče.

Bohužel nás zrovna v tomto období postihla nebývalá marodka, kdy se v jeden čas na ní objevilo 6 hráčů základní sestavy. To však nic nebránilo tomu, aby větší porci minut dostali ti hráči, kteří ji v sezóně tolik nedostávají. Během víkendu jsme odehráli 9 zápasů ( hrací doba 1 x 25 minut ), z nichž jsme bohužel ani jednou neodešli jako vítězové a skončili jsme v celém turnaji poslední, s čímž spokojeni rozhodně být nemůžeme. Málo vytížení hráči z ligové dorostenecké soutěže úplně nepřesvědčili, že jsou opomíjeni v základní sestavě v mistrovských utkáních. Nutno říct, že kluci kteří byli zdraví a mají být osobnosti týmu svoji úlohu vůdčích osobností nezvládli. Kluci stále zapomínají na to, že dorostenecké kategorie nejsou volné pokračování těch žákovských. Opakující se individuální chyby dávají prostor k otázkám, zda na to chlapci mají jak mentálně tak fotbalově a z toho vyvstává i otázka, zda vůbec chtějí posunout svoji laťku výkonnosti výše. Nikde jsem se nedočetl, že když některý hráč oblékne v žácích poprvé teplický dres, že ho musí nosit po celou dobu své kariéry ( ! ) O tom nás i své okolí musí přesvědčovat každý zápas, každý trénink a každý okamžik. Nestačí, že hráč přesvědčoval v mladších žácích a má tak splněno. Věřím však, že kluci si uvědomí jakou náročnost klademe na hráče v dorosteneckých kategoriích a pochopí, že záleží jenom na nich jak přistoupí k tréninkovému procesu a budou neustále na sobě tvrdě pracovat a přesvědčí nás, že do Teplic patří.

Sobota 23.9. - Skupina SILVER - TC Klíše:

FK TepliceSG Dynamo Dresden 1:1

FK Teplice - Hertha Zehlendorf 0:2

FK Karpaty Lvov - FK Teplice 1:0

1. FC Nürnberg - FK Teplice 1:1

FK TepliceFC Hradec Králové 0:1

Neděle 24.9. - Skupina BRONZE - FC Jiskra Modrá:

FK Teplice - Mostecký FK 0:1

SSV Jahn Regensburg - FK Teplice 0:0

Sibiu Interstars - FK Teplice 1:1

FK Teplice - Bonnyrigg White Eagles 1:2

Konečné pořadí: 1. Liverpool FC, 2. Zaglebie Lubin, 3. ŠK Slovan Bratislava, 4. SK Slavia Praha, 5. FC Karpaty Lvov, 6. FC Hradec Králové, 7. FC Slovan Liberec, 8. Hertha BSC, 9. 1. FC Nürnberg, 10. FC Zbrojovka Brno, 11. Hertha Zehlendorf, 12. FK Ústí nad Labem, 13. SG Dynamo Dresden, 14. SSV Jahn Regensburg, 15. Sibiu Interstars, 16. Mostecký FK, 17. Bonnyrigg White Eagles, 18. FK Teplice.

Nejlepší hráč turnaje: James Norris - Liverpool FC

Nejlepší brankář turnaje: Kacper Bieszczad - Zaglebie Lubin