U16: FK Dukla Praha U17 vs. FK Teplice 3:0

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - NEDĚLE 18.3.2018 - NA JULISCE UMT

Sestava FKT: 1 Zdeněk, 2 Čermuš, 5 Kočka, 7 Huml, 9 Lukáš, 10 Klepáček, 13 Kovalčík (K), 15 Hural, 17 Cajthaml ( 49. Vachoušek ), 19 Sinu, 20 Dubnický.

Trenéři FKT: Jamrich Ladislav a Laibl Radim.

Vedoucí FKT: Zdeněk Igor.

Rozhodčí: Štefan Michal - Kučera Karel, Polena Jiří.

Stadion: Juliska - UMT.

Diváků: 40.

Průběh utkání slovy trenéra Radima Laibla: "V promrzlém nedělním odpoledni jsme se utkali s nejlepším týmem soutěže - pražskou Duklou. První poločas nezačal pro hosty dobře, vždyť domácí šli během prvních pěti minut sami na brankáře, ale ten byl připraven. Možná se touto situací tepličtí hráči rozehřáli a začali hrát svůj fotbal. Dobře kombinovali, vysoko presovali a byli pro domácí více než vyrovnaným soupeřem. V 16. minutě se domácí dostali do vedení, když se zpoza vápna trefil Šátek - 1:0. Hosté se snažili vyrovnat, a neměli k tomu daleko, ale Huml, Sinu ani Cajthaml měli vyschlý střelecký prach. Ve 34. minutě ale domácí navýšili brankové skóre utkání, když Hrubeš využil zaváhání hostující obrany - 2:0. Druhý poločas už byl v režii domácího týmu, kterému dvoubrankové vedení dodalo patřičné sebevědomí a v zápase již dominoval. Paradoxně vstřelili jen jeden gól. Hostům chyběla přesnost, nedařila se přechodová fáze a chyběla síla v ofenzivě. Zápas tak skončil zaslouženě vítězstvím domácího týmu."

Hodnocení utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: "Troufnu si říct, že první poločas byl v naší režii a byli jsme lepším týmem, bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb v obraně a domácí tým toho dokázal využít. Druhý poločas nám vůbec nevyšel, dopouštěli jsme se spousty zbytečných ztrát a nedokázali jsme se dostat znovu do tempa. Soupeř zvítězil oprávněně, ale za 1. poločas musím kluky pochválit."