U16: Dynamo Č.Budějovice vs. FK Teplice 2:2

Sobota 18.01.202014:00SCM Složiště / České Budějovice

2:2 (1:1)

Branky Teplic: 37. P. Život, 58. J. Vyhnal ( as. V. Bartoš ).

Sestava Teplic: V. Myška - J. Lachman, M. Lána, P. Hrdlička – T. Sůra ( 54. J. Vyhnal ), M. Kříž – J. Štercl ( 54. E. Fomčenko ), Jungmann, P. Kolář ( 46. V. Bartoš ) – M. Trnovec, P. Život.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

" Po 30-ti dnech zápasového půstu jsme odehráli úvodní přípravné utkání nového roku 2020 na jihu Čech s budějovickým Dynamem. Vstup do zápasu byl z naší strany pomalejší, byli jsme nepřesní v zakládání útoků, kluci byli málo aktivní ve hře bez míče a velké množství jednoduchých ztrát v přechodové fázi nás stálo spoustu sil. Domácí tým se dostal do vedení po zaváhání brankáře V. Myšky ve 3.minutě zápasu. Ve 37.minutě agilně hrající P. Život vyrovnal po individuální akci stav utkání na poločasových 1:1. I přesto, že první poločas nebyl z naší strany příliš povedený, vytvořili jsme si až 4 vyložené příležitosti, které jsme bohužel nedokázali gólově zužitkovat. Ve druhé půli kluci zpřesnili kombinaci na polovině domácích a od 50.minuty si vytvořili herní převahu a byli lepším týmem. V 58. minutě byli odměněni za svou aktivitu brankou J. Vyhnala, který si našel centr V. Bartoše a poslal Teplice do vedení 1:2. V dalším průběhu utkání jsme si vytvářeli další brankové příležitosti, ale to jak kluci s nimi naložili bylo trestuhodné. A to se nám nakonec vymstilo, když Dynamo v 73.minutě střelou z 20-ti metrů vyrovnalo na konečných 2:2.

Utkání s Českými Budějovicemi hodnotím jako klasické úvodní přípravné utkání v zimním přípravném období. Kluci hodně chtěli, ale v naší hře bylo hlavně v prvním poločase hodně nepřesností. Domácí tým hrál kombinační a důrazný fotbal a nám chvilku trvalo než jsme naskočili do zápasu. Druhá půle už byla podle našich představ a připomínala povedenou podzimní část sezóny, vytvořili jsme si velkou územní převahu, obrovské množství střeleckých pokusů a zajímavých situací v pokutovém území Dynama. Musím kluky za výkon ve druhé půly pochválit. Jediným dnešním negativem byla naše střelecká nemohoucnost."