Tomáš Vondrášek: Chceme se vrátit na vítěznou vlnu

​Tomáš Vondrášek, služebně jeden z nejstarších fotbalistů Teplic, vyhlíží před nedělním duelem s Jihlavou (17, Stínadla) toužebně tři body. „Chceme jen vítězství,“ říká jednoznačně.

Jaká očekávání máš před utkáním s Jihlavou, ve kterém se můžete vrátit na vítěznou vlnu?
Přesně tak, jak bylo řečeno, chceme se vrátit na domácí vítěznou vlnu, doma bychom měli vítězit.

Jaký bude Vysočina soupeř?
Každoročně bývá houževnatá. Vím, že se to s ní bývá doma vyrovnané. Na jaře jsme vyhráli gólem z penalty, tak si myslím, že i tentokrát to bude vyrovnané utkání. Jdeme do něho ale s tím že ho chceme stoprocentně zvládnout.

Zatím jsou za vámi čtyři kola. Co v nich bylo pozitivní, co negativní?
Myslím, že tam jsou stále věci, které nás zdobily minulou sezónu. Negativní jsou dohrávky zápasů; občas se nám stane, že máme nějaký výpadek. Teď jsme na něj doplatili v Ostravě, to budeme chtít zlepšit.

Když se vám daří v ofenzivě, budete chtít uplatňovat taktiku, při které soupeře přestřílíte?
Kdyby to tak šlo každý zápas, tak by to bylo fajn, ale myslím, že nás v minulé sezóně zdobila i defenzíva, z ní jsme vyráželi dopředu, branek jsme zkrátka moc nedostávali. Teď naopak inkasujeme celkem dost, trenér nám to zmiňoval. Asi by nebylo zrovna dobré, kdybychom hráli hurá fotbal, to by trenér nebyl moc rád.

Jak ty osobně se na prahu nové sezóny cítíš?
Celkem v pohodě. Po letní přípravě je to teď klasický rozjezd. Jak to bude, se uvidí až v průběhu sezóny, teď je ještě brzy. Ten start byl takový jako minulou sezónu: nemůžeme být výrazně zklamaní, ale ani vyloženě nadšení. Teď je před námi důležitý zápas. Když vyhrajeme tak se můžeme odpíchnout nahoru.

V Ostravě se ti povedl nádherný centr na gól z pravé strany, zvedl sebevědomí?
Ano, každá taková přihrávka sebevědomí zvedne. Na druhou stranu mi ho pak srazilo to, že jsem neuhlídal soupeře při inkasovaném gólu. Pocity jsou proto takové neutrální.

Z jiného soudku. Jsi fanoušek Bundesligy, Bayernu. Bude v nové sezóně opět suverénní?
Těžko říct, ty přípravné zápasy mě trošku naštvali, nebo spíš jsem z nich měl rozporuplné pocity. Moc se totiž Bayernu v přípravě nedařilo, co jsem sledoval. V prvním kole ale zabral, tak se může dostat na vítěznou vlnu. Jemu asi nic jiného nezbyde, než jen vyhrávat.

Je v kabině Teplic ještě nějaký fanoušek Bayernu?
Bundesligu tam sleduje každý. Největší fanda Bayernu je se mnou Martin Fillo, jen to nedává tolik najevo.