Tomáš Vondrášek: Chceme na Slavii předvést týmový výkon

Tomáš Vondrášek je už několik ročníků nejvyšší fotbalové soutěže platným členem základní sestavy, ani v sobotu by v Edenu neměl na hřišti chybět. „Moc se těším,“ nemůže se dočkat začátku duelu s aktuálním mistrem.

Jsi před sobotou plný očekávání?
Těším se moc, je tomu tak před každým začátkem sezóny. Fotbal je to, co nás živí, čím žijeme. Už aby ta sobota tady byla!

V čem může být nastávající sezóna jiná než ty předchozí?
To je těžké říct, uvidíme až v jejím průběhu. Ale máme na co navazovat, ty výkony v předchozím ročníku nebyly špatné. Zase bychom se chtěli posunout, ale důležitý bude začátek. To řekne každý.

Možná ta sezóna bude jiná v tom, že do ligy přišla celá řada zajímavých hráčů.
To asi určitě, hlavně pro fanoušky to bude atraktivní, asi ligu budou víc sledovat. Ale zajímavé to bude i pro nás hráče, můžeme se s nimi poměřit a zjistit, jestli mají takovou kvalitu, na jakou si je jejich kluby cení.

Motivace asi bude pro vás o něco vyšší než obvykle, že?
To stoprocentně, bude to zážitek. Už v prvním kole jedeme na Slavii, která koupila také pár dražších hráčů, tak uvidíme, jací budou. Rozdíl se ale pozná až na hřišti. Ve finále ale na tom hřišti nějak extra nevnímáte, jestli hrajete proti Dannymu, nebo proti někomu jinému. Nebudeme se koukat na jména slávistů, to by bylo blbý, jedeme do Edenu jako Teplic, chceme tam předvést týmový výkon.

Hrál jste proti Dannymu na playstationu?
Myslím, že nějak extra ne. Kdyby nepřišel do Slavie, tak bych si na něho možná ani nevzpomněl.

Jakou měly Teplice letní přípravu?
Byla celkem pestrá, měli jsme tam pár věcí na dobití baterek. Poslední dobou jsme si trošku odpočinuli. Jinak jsme měli takové ty klasické přípravné zápasy. Vše to proběhlo v pořádku. Hlavní je, že se nikdo nějak extra nezranil. Pár zdravotních výpadků nás postihlo, ale všichni se stačili dát do kupy. Myslím, že na start ligy jsme stoprocentně připraveni. Budeme se ze sebe snažit vyždímat co nejvíc.

Jak se z tvého pohledu změnil kádr?
Oproti špičkovým týmům naší ligy se moc neměnil. Měla by to být naše výhoda. Přišel Honza Rezek, zkušený hráč, který by nám po odchodu Štěpána Vachouška měl pomoct v kabině. Je to super kluk. Přišli i další kluci ze špičkových týmů, není žádný problém. Doufám, že budou mít motivaci v Teplicích něco dokázat, že nám pomůžou.

Pod trenérem Šmejkalem budete hrát druhou sezónu. Změnil se jeho přístup, náročnost?
To je těžká otázka. Je na nás čím dál tím víc tvrdší. Je to dobře. Nechce, abychom výkonnostně spadli někam, kde to bylo v předminulé sezóně. Myslím, že jsme vzestupu docílili prací, kterou on korigoval. Podle mě nás ještě víc přitáhl.