Tomáš Kučera: Zápas s Plzní bude sledovaný

Tomáš Kučera začal právě probíhající sezónu v Plzni, ze Štruncových sadů ale později přesídlil na Stínadla, kde si našel místo v základní sestavě žlutomodrých. Právě proti Plzni šikovný záložník v sobotu poprvé v dresu Teplic nastoupí. S jakými pocity? To prozradil v následujícím rozhovoru.

Po reprezentační přestávce jedete do Plzně, kde vás čeká atraktivní zápas, který může mít podobnou atmosféru, jako mělo utkání na Slavii.
Ano, tyhle zápasy bývají zajímavější z hlediska toho, že přijde víc lidí, jsou více sledovaný, utkání bude vysílat televize. Co se týče reprezentační pauzy, tak mně třeba ten týden nevadil, můžu si doléčit šrámy, psychicky si odpočinout. Všichni teď budou natěšení, když se týden nehrálo.

Co od utkání na hřišti lídra očekávat?
Bude to podobný zápas jako na Slavii. Z něj jsme měli vesměs pozitivní ohlasy na předvedený výkon, i my si to zhodnotili pozitivně, jen nám scházel nějaký bodový zisk. S podobným úmyslem překvapit a se vztyčenou hlavou pojedeme i do Plzně. Budeme hrát tak, abychom se opět neměli za co stydět.

Na Slavii jste si dokázali, že můžete hrát s týmy z čela tabulky, takže ani teď se není čeho obávat.
Přesně, tyhle zápasy jsou o tom, aby si každý hráč věřil a šel do utkání, jako bychom hráli doma s každým jiným týmem.

Než si přišel do Teplic, tak si naposledy hrál v Plzni. S jakými pocity půjdeš do zápasu proti bývalému chlebodárci?
To byla jen taková epizodka, více méně jsem se tam neprosadil, bral jsem to angažmá jako neúspěch. Rozlišovat to nebudu, budu mít motivaci jako před každým jiným zápasem.

Nebude tam touha ukázat Plzni, že se zmýlila, když o tebe dál nestála?
Takhle se to nedá brát. To slovo neúspěch je možná až moc krutý slovo. Já jsem byl rád, že jsem si to angažmá vyzkoušel. Teď jsem tady, tak to beru.