Tomáš Kučera: Gól bych asi nějakým způsobem oslavil

Tomáš Kučera na podzim 2014 dal Teplicím gól a s Jihlavou poprvé v historii vzájemných zápasů dobyl Stínadla díky výhře 3:2. V sobotu bude stát na druhé straně barikády. Případnou branku prý oslaví, kolem stadionu ale se svlečeným dresem běhat nebude.

V Jihlavě si vyrůstal, jak se na zápas připravuješ?
Stejně jako na každý jiný, už to neberu nějak speciálně. Už jsem proti Jihlavě hrál v dresu jiného kubu, beru to proto normálně.

Tím klubem byla Plzeň, se kterou si Jihlavu porazil a dal jí gól. Ten si ale neslavil, jak by tomu bylo v případě, že by si skóroval v sobotu?
Tak tam to bylo čerstvě po odchodu, bylo by to vůči klukům nefér. Teď už by to bylo jiný, ten kádr se tam obměnil. Asi bych si nesvlíkl dres a nelítal kolem stadionu, ale nějakým způsobem bych gól asi oslavil.

Vzpomeň na doby, kdy si v Jihlavě působil.
Zažil jsem tam dlouhé roky, jsem de facto odchovanec. Vzpomínám na ni jedině v dobrém, vychovala mě do velkého fotbalu. Nějakým způsobem jsem jí to snad splatil. Určitě ji mám pořád rád.

Jak je na tom teď?
Já ji ještě pod panem Bílkem neviděl hrát, jen na podzim, na jaře nic. Hrajou o záchranu, asi se dá čekat poctivý a důrazný fotbal.

Po Hradci, kterému dali tři góly, asi budou psychicky povzbuzeni.
To jsou pro ně klíčové zápasy. Venku to budou chtít potvrdit. Uvidíme, s čím přijedou.

Vy máte po dvou kolech dva body, jste spokojení?
Doma s Brnem jsme chtěli vyhrát, tam se to dá brát trošku jako ztráta. V Boleslavi to byl, myslím, plusový bod. Oba zápasy se hrály po pauze, byly hodně bojovný, bylo tam málo fotbalu. Bylo by dobrý, kdybychom vyhráli, uklidnili se a předváděli fotbal na lepší úrovni.

Může být třetí kolo z hlediska fotbalovosti už lepší?
Určitě, terény se lepší, i co se týče sehranosti to bude lepší, nervozita ze začátku soutěže opadne. Myslím si, že určitě.

Jak už jsme říkali, působil si v Plzni i v Jihlavě, tedy ve městech, kde se vaří pivo. Je lepší Jihlavský ježek, nebo Plzeň?
Jihlavský ježek se nedá skoro pít, takže určitě Plzeň.