Tomáš Grigar a Jan Vošahlík: Nálada je dobrá

V sobotu od pěti hodin budou Tepličtí usilovat o tři body v Jablonci. Vítězství by je výrazně přiblížilo pohárové Evropě. To si uvědomují i Tomáš Grigar a Jan Vošahlík, kteří tentokrát odpovídali bok po boku při netradičním dvojrozhovoru.

Jaká je na Stínadlech před sobotním duelem v Jablonci nálada?
Vošahlík: Nálada je dobrá, pořád se to drží. Když se vyhrává, tak je to lepší. Vše je v pořádku.
Grigar: Souhlasím.

Tomáši, v Jablonci to nebude lehký zápas, ty sám si tam prožil nejednu horkou chvilku…
Grigar: Jo, v Jablonci to jsou vždycky těžké zápasy. Nic jiného nás nečeká ani teď. Očekávám vyrovnaný duel a snad to zvládneme, jak potřebujeme, tedy vítězství.

Na Střelnici dlouho působil Honza. Přibliž, jak to tam vypadá?
Vošahlík: Znám to tam dobře, ale nevím, co přiblížit, stadion je to jako každý jiný. Jen, že jsem tam šest let hrál, tak se na zápas těžím.

Je tam ještě někdo z dob tvého působení?
Grigar: Pelta tam je. Pelta tam není. (smích)
Vošahlík: Je tam akorát Víťa Beneš a Roman Valeš, myslím, jinak pak už jedině kustod.

Proběhne nějaká hecovačka?
Vošahlík: Nevím, asi ne.
Grigar: Nic neslíbíš k jídlu?
Vošahlík: Vy byste pořád chtěli něco jíst.
Grigar: Ještě si nic nedonesl.
Vošahlík: Dobře, Tomáši, když vyhrajeme, tak něco do kabiny donesu.

Tomáši, na koho z Jabloneckých se těšíš?
Grigar: Netěším se na nikoho. Doufám, že mi nikdo nedá gól a zvládneme to. Oni mají dobré hráče, zkušeného Hübschmana, Doležala vepředu, ten má formu. Budeme se je snažit eliminovat.

Jablonec dokáže potrápit Plzeň, Slavii, ale prohrát s Příbramí. Co od něj čekat?
Grigar: Je to tak, výsledky mají nahoru, dolu. S Příbramí doma prohrajou 1:4..
Vošahlík: 2:4.
Grigar: Super, 2:4… pak dokážou remizovat s Plzní, Slavií. Nevíme, co čekat.
Vošahlík: Budou hrát v pohodě. Nemůžou se posunout dozadu ani dopředu. Budou si chtít s chutí zahrát. Doufám, že naše vůle po vítězství bude větší a že si ty tři body odvezeme.

Uvědomujete si důležitost zápasu, který může hodně napovědět o Evropě?
Vošahlík: Důležitý zápas to je. My pořád ztrácíme de facto tři body na Boleslav; musíme udělat o bod víc. Ne, že musíme, my chceme. Těším se do Jablonce!
Grigar: Víme, že když nevyhrajeme, tak už to bude hodně složitý. Jediným cílem je výhra!

Opět za vámi dorazí fanoušci. Jak vnímáte jejich podporu?
Vošahlík: My doufám, že jich dorazí co nejvíc. Na jaře hrajeme dobrý fotbal, máme výsledky. Hraje se nám líp, když jsou s námi naši fandové i venku, jako například naposledy v Hradci.
Grigar: Je super, když vyjíždí i na daleké cesty, dvě tři hodiny od Teplic. Je to fakt příjemný.