Tomáš Grigar: Už jsem zdravotně v pohodě

​Už čtyři zápasy chybí v brance Teplic Tomáš Grigar, dlouholetá jednička „sklářů“. Po svalovém zranění je ale už v pořádku, v neděli byl v brance teplické juniorky při duelu s Plzní (1:1).

Konečně jsi zdravý, v neděli si odchytal utkání za juniorku proti Plzni, s áčkem si byl den před tím na západě Čech coby dvojka. Tak jaký ten zápas s juniorkou byl?
Byl jsem hlavně rád, že byla možnost jít chytat, měli jsme zrovna volno. Pro mě to byl dobrý zápas, po měsíci jsem zase chytal. V prvním poločase na mě šlo pár střel, pak jsem se ale nudil, dá se říct. (úsměv)

Asi je velký rozdíl chytat za áčko a za juniorku…
Nechci nikoho shazovat, ale bylo tam hodně chyb, které by byly v dospělém fotbale potrestané. Ten rozdíl je obrovský.

Jak je to s tvým zdravím? Co bylo a jak je to teď?
V Boleslavi jsem dochytal s natrženým svalem. Byl jsem pak mimo, teď už 14 dní trénuju, už je to v pohodě.

Nyní tě čeká boj o návrat na post jedničky. Jaké to bude?
Budu se snažit podávat co nejlepší výkony, předvést se trenérům, abych se do brány dostal.
Bude záležet hlavně na tobě, souhlasíš?
Budu makat na tréninku, když bude možnost, půjdu za juniorku, budu se snažit podávat za ní co nejlepší výkony, abych ukázal, že do té branky patřím.

Martinovi Chudému se záskok za tebe daří. Co si na jeho výkony říkal?
Jo, uhráli jsme důležité zápasy, doma dvakrát vyhráli, v Plzni remizovali. Je to dobrý!

Chudý je přeci jen jiným typem gólmana, než si ty. Dokážeš popsat rozdíly mezi vámi?
Každý gólman má nějaký svůj styl. On je dobrý na čáře, já jsem zase lepší při centrech. Myslím, že jsme každý jiný.

Radíš mu, jak na české střelce?
Já myslím, že je v české lize už dlouho, předtím byl na Dukle, takže už to má zmáklé. Není potřeba mu radit.