Tomáš Grigar: Kluci hráli fakt výborně

​Přes měsíc Tomáš Grigar v brance Teplic chyběl, proti Liberci byl ale mezi třemi tyčemi opět ve střehu. Svými zákroky ve druhé půli přispěl k výhře 3:1 a po skončení duelu se se svými spoluhráči mohl radovat ze zaslouženého vítězství.

Jaký byl vítězný návrat?
Příjemný! Samozřejmě, že jsem rád, že jsme vyhráli. Nebylo to jednoduché utkání, ale kluci hráli fakt výborně. 60 minut jsme Liberec nepustili do žádné větší šance, po gólu se pak zvedl, naštěstí jsme to zvládli.

Kdy ses dozvěděl, že půjdeš chytat.
V pátek před tréninkem si mě zavolal trenér. Řekl mi, že mám důvěru a že půjdu do brány. Jsem rád, že jsem ji trošku splatil. Martin chytal čtyři zápasy výborně, tak jsem nechtěl připustil žádný pochybnosti, jako proč tam Grigar jde a tak.

Ale po tom libereckém kontaktním gólu jsi byl v ohni střel. Na Slovanu rázem nebyla znát únava z poháru.
Když dali gól na dva jedna, tak se zvedli, byli nahoře psychicky. Ale myslím, že jsme to dobře ubránili, kluci padali do střel. Samozřejmě, trochu jsme se báli, ale odehráli jsme to tak, jak jsme potřebovali.

Na jaře hrajete opravdu výborný fotbal. Čím to je?
Nevím, čím to je. Diváci chtěli, ať hrajeme dobrý fotbal, tak ho hrajeme. (úsměv) Doufám, že budou chodit na stadion v co největším počtu a budou se tím našim fotbalem bavit. Jsme teď psyhcicky nahoře, na vlně, tak snad toho co nejvíc využijeme.

V příštím kole to může být v Zlíně klíčový boj o Evropu.
Bude strašně důležitý, víme o tom. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát, to stejné bude i ve Zlíně.