Tomáš Grigar: Jednou inkasovaná branka přijít musela

Až po 522 minutách inkasovali tepličtí brankáři v letní přípravě první branku, konkrétně se tak stalo ve včerejším duelu s Energií Cottbus, kdy Tomáš Grigar inkasoval z penalty v 82. minutě utkání.

Po té penaltě jste se zvedli a zápas vyhráli. To je cenné, že?
"Zasloužili jsme si vyhrát, byli jsme celý zápas lepší. Oni se dostávali do příležitostí jen z brejků. Šaní moc neměli, kromě jedné střely do břevna se nedostávali před branku."

Byla to docela slušná prověrka, prvních dvacet minut jste měli problémy.
"Nevěděli jsme, co od nich čekat, co budou hrát. Postupem času jsme převzali iniciativu a zápas měli pod kontrolou. Škoda té penalty, to by nás jindy mohlo mrzet."

Dřívější zápasy s německými kluby byli více vyhrocené.
"Bylo to i tím, že rozhodčí byl na úrovni, nepřipískával domácím, jak bývá zvykem. Bylo to v klidu, férové utkání."

Poprvé jste v přípravě inkasovali.
"Bavil jsem se s Honzou Krobem, jestli to byla penalta. Říkal, že nebyla. Ale to je jedno, dostali jsme gól. Jednou to přijít muselo."

Inkasovali jste poprvé až v šestém přípravném utkání. Čemu to přičítáš?
"Hrajeme dobře, bráníme dobře, soupeř nemá moc šancí. Snad to tak zůstane až do ligy. Možná je to novým trenérem, každý se chce před ním ukázat, nikdo nepolevuje. Neměli jsme ale silné soupeře, tím to také může být."

Může to být také tím, že trenér chce hrát více zezadu, než tomu tak bylo za Davida Vavrušky?
"Trenér Vavruška chtěl hrát živelný fotbal, vše dopředu, agresivně napadat. Tady je to spíš o tom podržet balon, počkat si na šanci, než se vytvoří místo. Klidně si to dát dvakrát třikrát do strany."

Jaký máte pocit z mančaftu?
"Dobrý, všichni makali naplno. Nějaký gól jsme dali, i když jich nebylo tolik, jak jsme si představovali. Myslím si, že všichni mají stejnou šanci hrát. Co se atmosféry týče, přijde mi pořád stejná."

Naznačil jste, že soupeři v přípravě nebyli příliš kvalitní. Nemáte s ohledem na těžký los z ligového startu strach?
"Los není dobrý. Navíc víme naše výsledky na Dukle, pak doma Sparta. Ale strach nemáme, máme totiž zkušené hráče a věřím, že to v klidu zvládneme. Stát se samozřejmě může cokoliv. Dostaneme na Dukle blbý gól, zblázníme se a budeme to chtít urvat, dostaneme příděl.. Ale já doufám, že se to nestane, že budeme hrát trpělivě."