Tomáš Grigar: Chci se všem omluvit

​Tomáš Grigar, dlouholetá opora FK Teplice, byl v neděli smutným hrdinou utkání s Brnem, které žlutomodří prohráli 1:4. V brance se mu příliš nedařilo, od fanoušků si vyslechl své. Po utkání si sám vyžádal jít mezi novináře, aby se mohl omluvit.

Utkání s Brnem se nepovedlo vůbec nikomu, ani tobě ne.
Chci se omluvit hráčům trenérům a vedení, především pak fanouškům. Byl to ode mě špatný, trapný výkon. Od toho se pak odvíjela celá hra.

Ono se říká, že když gólman dělá chyby, tak se to přenáší na mužstvo. Myslíš, že to byl teď ten případ?
Je to tak. Kluci museli vycítit, že mi to nejde, že jsem opravdu špatný. Přeneslo se to na ně. Od nich to taky nebylo ideální, ale vše začalo u mě.

Čemu to, že se ti nedařilo, přičítáš?
Cítil jsem se v pohodě, celý týden super, rozcvička byla taky dobrá. Začalo to prvním gólem, kdy mi míč podjel pod tělem. Měl jsem to chytat. Druhý gól byl po centru, pro mě těžký. Třetí byla moje totální blbost při rozehrávce, čtvrtá pak střela, kterou bych asi chytil, kdybych byl v pohodě. Takhle to bylo složitý.

Zrovna to přišlo s Brnem, na které se vám doma poslední roky vůbec nedaří.
Zmiňovali jsme v kabině, že se nám proti němu moc nedaří. Chtěli jsme to prolomit. Už jsem slyšel od fanoušků, že jsme to prodali, že i já to prodal. To je totální nesmysl! Kdokoliv přijde na trénink, tak s ním promluvím.

S fanoušky už jste mluvili po zápase. Co jste si říkali?
Vyříkali jsme si to vše. Začal jsem omluvou, pak jsem rozebíral celý zápas. Všichni víme, že to byla ostuda.

Napravit to můžete v příštích zápasech, máte venku Plzeň a doma Slavii.
Můžeme to napravit, když budeme bodovat, dobrým zápasem.