Tomáš Grigar: Bod bereme, ale jsme hodně zklamaní a naštvaní na svůj výkon

V poslední minutě utkání naběhl do pokutového území Baníku a svou přítomností pomohl Martinovi Fillovi k vyrovnávající brance. Gólman Tomáš Grigar byl ale rozmrzelý z výkonu, který Teplice v Ostravě poté, co nabyly dvoubrankové vedení, předváděly.

Takový průběh zápasu si nečekal asi ani v těch nejdivočejších snech, co říkáte?
Hlavně je velká škoda, že to takhle dopadlo. Do druhého gólu jsme hráli výborný fotbal, pak to šlo dolů, upadalo to. Přišlo mi, že si nevíme rady, jak dát dvě tři přihrávky za sebou. Baník každou přečetl.

Závěr první půle jste ale zvládli bez gólu. V kabině jste si pak určitě říkali, že si musíte dát na začátek druhého poločasu pozor, přesto se stal pravý opak.
Je to tak. Už ten konec prvního poločasu nebyl dobrý, to jsme si říkali. Že si musíme dát na Baník pozor, že tam budou lítat balóny. Bohužel to v padesáté minutě bylo 2:2. Je to ponaučení do dalších zápasů, snad už se to nebude opakovat.

Baník hodně zkoušel centry do vápna. Vycházelo mu to.
Ano, vycházelo. Mají tam vysokého Poznara, chytrého Baroše. Standardky a rohy měli dobré. Měli ale i akce po zemi. Podle mě to byl výborný fotbal, reklama. Škoda, že zápas nedávala televize.

Góly, které jste dostávali, byly hodně nešťastné. Jeřábek si dal polovlastence, nebo to byl čistý vlastní gól?
Čistý. De Azevedo hlavičkoval, podle mě to šlo mimo. Jéřa (Jeřábek, pozn. autora) se ale k tomu nachomýtl a od něj to šlo do brány. Pak dal gól hlavou Hrubý. Nemělo by se stávat, aby nám branky hlavičkami dávali menší hráči.

Proti třetí brance si mohutně protestoval. O co šlo?
Gól dával Mičola. Přišlo mi, že byl v ofsajdu. Ptal jsem se pomezního, jestli za ním můžu, říkal „pojď“. Byl přesvědčený, že se míč odrazil od Vošahlíka.

Nakonec jste přeci jen srovnali a domů vezete bod. Při rohu v poslední minutě si přiběhl do vápna. Martin Fillo říkal, že to pomohlo, že si am udělal rozruch a on byl na malém vápně sám.
Postavil jsem se do prostoru, kde nikdo nebyl. Viděl jsem, že tam mají čtyři hráče v řadě a tři nabírají soupeře. Rozruch jsem asi udělal, ani nevím, jak to tam padlo.

Tu remízu ale asi berete jako ztrátu…

Hrát třicet minut je málo. Bod bereme, ale jsme hodně zklamaní a naštvaní na svůj výkon.