Tepličtí nastoupí v sobotu v Příbrami

Před sobotním duelem 7. kola ePojisteni.cz ligy mezi Příbramí a Teplicemi se nabízí spoustu otázek. Prodlouží Severočeši svou šňůru neprohraných zápasů na hřištích soupeřů? Dokáží domácí poprvé v lize skórovat a získat první bod(y)? Nepodcení Skláři utkání, při kterém budou poprvé v nové sezoně favority a zopakují tak výborné představení z domácího souboje se Slavií? Na všechny tyto i další otázky budeme znát odpověď krátce před 18. hodinou, kdy bude u Litavky dohráno.

Příbramští tonou v hluboké krizi, v šesti prvoligových duelech ani jednou neskórovali a v tabulce jsou bez bodu poslední s vysoce pasivním skóre 0:12. Středočechům zatím nepomohla ani výměna trenéra, když místo Martina Pulpita usedl na trenérskou lavičku v Teplicích dobře známý Petr Rada. Ani léčba Radou však nezabrala, naposledy Příbramští prohráli 2:0 v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové.

„Během reprezentační pauzy jsme se na tréninku věnovali především ofenzivě a docela se nám dařilo. Jenže v zápase je to úplně něco jiného a tam jsme to opět nezvládli. První poločas se odehrával mezi šestnáctkami a nebylo moc šancí. Věděl jsem, že soupeř do druhé půle bude více útočit, a tak jsem v kabině hráče nabádal také ještě k větší aktivitě na hřišti. To bohužel nevyšlo a soupeř se dostal do vedení. Nemůžeme za prohru nadávat mladým hráčům jako je Krameš, Pecháček či Tregler. Naopak mě zklamali starší hráči, kteří mají zkušenosti a na hřišti tak nepůsobí,“ hořekoval na pozápasové tiskové konferenci bývalý reprezentační kouč.

Tepličtí hlásí prázdnou marodku a touhu navázat na předchozí vydařené vystoupení, ve kterém ukázali divákům na stadionu i u televizních obrazovek, že jejich forma má stoupající tendenci. „Je pravda, že proti Slavii to byl možná jeden z nejlepších duelů za poslední roky. Zkusíme to v Příbrami zopakovat, vezmeme si k srdci ty pozitivní věci, které jsme proti Slavii předvedli,“ slibuje kapitán Sklářů Admir Ljevaković.

„Že budeme poprvé v nové sezoně v roli favorita? Já na prognózy nevěřím, vše se ukáže až na hřišti. Čeká nás další těžký soupeř, bude to hodně složité. Věřím, že dokážeme uspět,“ říká před sobotním střetnutím trenér Teplic Daniel Šmejkal. Také podle Ljevakoviće nečeká Severočechy u Litavky procházka růžovým sadem. „Možná ale budou chtít až moc konečně vyhrát, mohli by tím být svázaní. Můžou pak hrát víc otevřeně, což by byl prostor pro nás. Musíme zkusit dát první gól, aby se výhoda otočila na naši stranu,“ má „Ljeva“ jasný plán, jak přivézt domů další tři body.

Zápas 1. FK Příbram – FK Teplice začíná v sobotu v 16 hodin. Oba soupeři se naposledy utkali v únoru, na Stínadlech zvítězili žlutomodří 2:0. V Příbrami se naposledy hrálo loni v srpnu, domácí zvítězili 3:2.