Tepličtí hráči byli vidět v reprezentacích

Několik teplických hráčů válčí v těchto dnech na reprezentačních akcích v rámci kvalifikací o mistrovství Evropy různých věkových kategorií, hráči žlutomodrých byli v uplynulých zápasech hodně vidět.

V pátek 23. března odehrála jednadvacítka veledůležité utkání proti Chorvatsku, lvíčata dokázala zvítězit 2:1, když u rozhodující trefy Haška asistoval Daniel Trubač. Celé utkání navíc ve středu obrany odehrál Alex Král.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Karviné:
ČR U21 - Chorvatsko U21 2:1 (1:0)
Branky:
13. Lischka, 71. Hašek - 63. Čaleta-Car. Rozhodčí: Boucaut - Conotte, Godelaine (všichni Belg.). ŽK: Knejzlík, Macek - Majer. Diváci: 2248.
Sestava ČR: Staněk - Wiesner, Král, Lischka, Knejzlík - Trubač (78. Ladra), Hašek, Kulhánek, Sáček, Macek (90.+1 Bačo) - Pulkrab (70. Zajíc). Trenér: Lavička.
Sestava Chorvatska: Posavec - Karačič, Šimič, Čaleta-Car, Sosa - Halilovič, Moro, Balič, Brekalo - Čorič (62. Majer), Vlašič (82. Fiolič). Trenér: Gracan.

České devatenáctce se bohužel nepovedlo postoupit na ME 2018 této věkové kategorii, rozhodly o tom již první dvě střetnutí v rámci kvalifikace, protože po úvodní remíze 0:0 s Polskem podlehli svěřenci Luboše Kozla Řecku 2:3. V obou utkáních odehrál celých devadesát minut Patrik Žitný a také odchovanec Teplic hájící barva Atalanty Bergamo David Heidenreich. Oba hráči spjatí s Teplicemi navíc v utkání s Řeckem dokázali skórovat.

Elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2018:
ČR U19 - Polsko U19 0:0
Sestava ČR:
Bačkovský - Kadar, Heidenreich, Mareš, Dudl - Žitný, Krejčí, Sadílek, Pfeifer (56. Štursa) - Růsek, Drchal (85. Šípek). Trenér: Kozel.

ČR U19 - Řecko U19 2:3 (1:1)
Branky:
15. Heidenreich, 70. Žitný - 55. a 71. Duvikas, 12. Karkalatzidis.
Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Heidenreich, Mareš, Dudl - Žitný, Sadílek, Krejčí (46. Vais), Frýdek (62. Štursa) - Růsek, Drchal (80. Šípek). Trenér: Kozel.

Na mistrovství Evropy své věkové kategorie si nezahraje ani sedmnáctka Radka Bejbla. Ta v domácím prostředí v rámci kvalifikace nejprve podlehla Srbsku a posléze také Španělsku, nic na tom tedy nemůže změnit ani poslední utkání. Teplický Matěj Radosta nastoupil do prvního zápasu v základní sestavě, do druhého pak naskočil jako střídající.

Elitní fáze kvalifikace U17 o postup na mistrovství Evropy fotbalistů 2018:
ČR U17 - Srbsko U17 0:2 (0:2)
26. a 35. Savič.
Sestava ČR: Markovič - Zálešák (41. Halász), Hasala, Gabriel, Kosek - Radosta (50. Kodýdek), Penner (75. Holzer), Vít, Žambůrek - Krobot, Firbacher. Trenér: Bejbl.

ČR U17 - Španělsko U17
Branky:
30. Mollejo, 63. Touaizi.
Sestava ČR: Markovič - Halász, Gabriel, Hasala, Žilák - Holzer, Kodýdek (58. Radosta), Žambůrek, Penner, Kubáň (51. Krobot) - Firbacher (68. Vrba). Trenér: Bejbl.