Tepličtí Kovalčík a Sinu v reprezentaci

Zdroj: www.fotbal.cz / Foto: FAČR - Jan Tauber

Reprezentace U16 společně s teplickými hráči - stoperem a kapitánem v jedné osobě Jaroslavem Kovalčíkem (3) a také se středním záložníkem Karolem Sinu (13) - pokračuje v sérii přípravných zápasů. Po zářijové porážce s Francií přivítala tentokrát ve Spytihněvi výběr Slovenska. Utkání skončilo nakonec výhrou hostujícího týmu 4:1. Jedinou branku české reprezentace vstřelil v 59.minutě právě teplický Karol Sinu.

"Opět se ukázalo, že se fotbal nehraje na šance, ale na góly. V průběhu prvního poločasu jsme soupeře přehrávali a vytvořili jsme si minimálně čtyři brankové příležitosti, ale branku se nám bohužel vstřelit nepovedlo. Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Hra se vyrovnala a Slovensko nám dalo branku hned z první šance, kterou ve druhé půli měli. Poté co se nám podařilo vyrovnat jsme v podstatě z protiútoku dostali branku na 2:1," okomentoval úvodní přátelské utkání se Slovenskem trenér Václav Kotal.

"Jelikož jsme se snažili o vyrovnání a hru jsme otevřeli, dostali jsme u rychlých protiútoků další dvě branky a utkání tím nakonec vyznělo tak krutým výsledkem. Je potřeba se z našich chyb poučit a do odvety ve čtvrtek jít se vztyčenou hlavou," plánuje si před odvetou na půdě Slovenska Václav Kotal.

Přípravné utkání fotbalistů do 16 let se Slovenskem (Spytihněv):

ČR U16 - Slovensko U16 1:4 (0:0)

Góly: 59. Sinu - 50. Mojžíš, 60. a 76. Rosenberg, 69. Suslov

Sestava ČR: Mastný - Kurka (63. Judas), Kovalčík (C) , Krajinský, Hak (55. Bartoš) - Pravda (76. Ševčík) - Šilhart (76. Knapp), Bečvář (55. Vorlický), Sinu (63. Harušťák), Pech - Šípek (55. Wojatschke). Trenér: Václav Kotal.

Odveta čeká svěřence trenéra Václava Kotala ve čtvrtek 19. října od 11 hodin na Slovensku v Ilavě.

Teplický Jaroslav Kovalčík (3) je kapitánem reprezentace ČR U16

Teplický Karol Sinu (13) v souboji se slovenskými hráči