Teplice měly velké zastoupení v mládežnických reprezentacích

V závěru minulého týdne se z reprezentační srazů postupně vrátili do Teplic všichni tepličtí reprezentanti. Pojďme se tedy ohlédnout za jejich působením v národních týmech.

Brankář Jan Nejedlý naskočil za reprezentační šestnátku do jednoho ze dvou duelů proti stejně starému týmu Rakouska. Svěřenci Petra Janouška podlehli svému soupeři 2:3.

ČR "16" - Rakousko "16" 2:3 (2:1)
Góly ČR:
4.Heller, 17.Píchal.
Sestava ČR: Nejedlý - Alexandr, Maršálek, Fišl, Janota - Šimáček, Slaměna - Píchal, Kaloč, Heller - Kepl. Trenér Janoušek.

Velmi dobře si vedla česká sedmnáctka na dvojzápase ve Francii. Zde mladí Češi nejprve zvítězili 1:0 a poté remizovali 1:1. V obou případech si zahrál i teplický Jakub Kokeš (na obrázku), v prvním utkání odhrál 10 minut, ve druhém pak 66 minut.

Francie "17" - ČR "17" 0:1 (0:0)
Gól:
64. Sadílek.
Sestava ČR: Kotek – Tvaroh, Burda, Král, Dudl – Sedláček (83. Jáša) – Zikl (55. Šípek), Sadílek, Růsek (79. Kadar) – Kubala (70. Kokeš), Graiciar (57. Huf). Trenér Čvančara.

Francie "17" - ČR "17" 1:1 (0:0)
Góly:
79. Fortune – 48. Huf
Sestava ČR: Letáček – Kadar, Jáša (28. Tvaroh), Burda, Král – Sedláček – Kokeš (66. Zikl), Růsek, Šípek (72. Kubala) – Huf, Buchta (72. Graiciar). Trenér Čvančara.

U velmi prestižního přátelského zápasu proti osmnáctce Itálie byl na české straně střední obránceMarek Richter. Český výběr dokázal zvítězit 3:2 a připsat si cenný skalp.

ČR "18" - Itálie "18" 3:2 (0:1)
Góly:
52. Smékal, 82. Köstl, 90+2. Turyna – 22. a 62. Mazzocchi.
Sestava ČR: Jedlička - Haitl, Richter, Chaluš, Souček (25. Köstl) - Breda, Havelka (46. Jelínek), Rezek (46. Miker, 73. Novák), Samiec (46. Král) - Smékal, Šašinka (46. Turyna). Trenéři: Hoftych a Malura.

Na srazu reprezentace své země byl také David Martirosyan, který nastoupil ke dvěma přátelským zápasů za arménskou devatenáctku proti Moldávii. V prvním utkání Arménie prohrála 2:3, ve druhém zvítězila díky brance Martiorosyana z pokutového kopu 1:0. Zajímavé měření sil čeká na Martiorosyana v první fázi kvalifikace o EURO U19, protože v prvním zápase nastoupí 8. října proti českému týmu.