Teplice - Varnsdorf 1:4 (1:1)

Teplický tým zakončil herní soustředění v Modré u Děčína dnešním přátelským duelem s Varnsdorfem.

Zápas začal rychlou brankou Varnsdorfu, když se nadvakrát prosadil Barac. Srovnat mohl za dvě minuty Vaněček, ale brankář jeho pokus vytáhl nad branku. V jedenácté minutě pak byl faulován Tomáš Vondrášek a následovala penalta, kterou proměnil Jan Rezek. Strhnout vedení na stranu Teplic mohl v 25. minutě Vondrášek, který však vystřelil mimo. Do poločasu měl ještě dvě šance David Vaněček, ale nejprve tváří v tvář zamířil nad a v akrobatické pozici následně hlavou mimo.

Po změně stran se opět dostal do vedení Varnsdorf, tentokrát se totiž pískala penalta na druhé straně, kterou proměnil v 58. minutě Durdevič. O čtvrthodiny později pak po teplickém zaváhání ve středu pole dokázal ještě zvýšit na 3:1 Švantner. Na druhé straně mohl vzápětí snížit Urma, ale pěkný centr Vondráška na zadní tyč pouze lízl. Následně hlavičkoval také Dressler, ten ovšem mířil mimo. Skórovat se nepodařilo hlavou ani opět Urmovi v samotném závěru, navíc hosté v nastavení ještě zvýšili po rychlém brejku, zápas tak skončil prohrou 1:4.

Do prvního ligového utkání už čeká na žlutomodré jen jedno utkání, v sobotu od 16:30 se střetnou na Stínadlech proti Viktorii Žižkov v generálce na první kolo HET ligy. V neděli 23. července pak bude následovat autogramiáda a den otevřených dveří.