Teplice - Ústí 3:2 (1:1)

Tepličtí hráči vyzvali v dalším přátelském zápase v Dubí - Pozorce dnes druholigové Ústí nad Labem. Trenér Daniel Šmejkal opět protočil téměř kompletní dvě jedenáctky hráčů.

První šanci zápasu mělo v deváté minutě Ústí, když po rohu přizvedl míč Kacafírek a Zeman poslal dorážku těsně mimo. Hned vzápětí na druhé straně rozvlnil síť Hyčka, jenže o gólovou radost ho připravil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Skóre mohl otevřít také Červenka v 19. minutě, který obral o míč gólmana a vystřelil těsně mimo. První gól tak zařídil až o dvě minuty později po individuálním průniku Jan Krob. Ústečtí však dokázali srovnat, když se ve 38. minutě prosadil z penalty Kacafírek. Vedení zpět na stranu Teplic mohl vrátit vzápětí Hyčka, jenže individální únik neproměnil.

Po změně stran nejprve hlavičkoval mimo Jeřábek, následně pálil levačkou těsně vedle také Žitný. Gól si připsal až v 66. minutě Vaněček po centru Dresslera. Navýšit vedení mohli také Fillo a opět Vaněček, ale oba zamířili mimo. Ústí vyrovnalo v 78. minutě po ojedinělé příležitosti, hlavička Seidla se od Haljety dostala až do sítě. Svěřenci Daniela Šmejkala se však nevzdali a efektním i efektivním lobem jim vrátil vedení o čtyři minuty později Žitný.

Už v sobotu odehrají žlutomodří další přípravný duel, tentokrát v Královicích u Praha s Jihlavou od 11:00.

21. Krob, 66. Vaněček, 82. Žitný - 38. Kacafírek z pen., 78. vlastní.
Sestava Teplic:
1. poločas:
Chudý - Vondrášek, Ljevakovič, Šušnjar, Krob - Hyčka, Kučera, Gebert, Vošahlík - Rezek, Červenka.
2. poločas: Chudý - Dressler, Kodeš, Jeřábek, Urma - Fillo, Soungole, Žitný, Novotný - Haljeta, Vaněček.