Teplice - Soligorsk 1:2 (1:1)

Teplický sem ve druhém zápase na kyperském soustředění utkal s běloruským Soligorskem. Utkání s třetím týmem tamní nejvyšší soutěže se hrálo stejně jako zápas s Górnikem Zabrze na stadionu v nedaleké Derynii. Trenér Daniel Šmejkal dnes do utkání poslal sestavu s tříobráncovým rozestavením.

Žlutomodří začali utkání lépe a už ve druhé minutě pálil Kučera mimo po zpětné přihrávce Vondráška. To však bylo pouhé zastřelování, ve čtrnácté minutě se totiž Kučera postavil k přímému kopu po faulu na Rezka a poslal ho nádherně přímo do šibenice. Hned vzápětí musel na druhé straně dobře zakročit Grigar po střele jednoho z hráčů Soligorsku. Těsně před poločasem se do dobré pozice pro střelu dostal Trubač, jenže zamířil mimo. V poslední minutě první půle pak Soligorsk srovnal, když z pozice na zadní tyči jeden z jeho hráčů propálil Grigara.

Do druhého poločasu vyrukovali tepličtí hráči s rozestavením na čtyři obránce a dvěma změnami v sestavě. V 51. minutě měl šanci po rohovém kopu Rezek, ale brankář vyrazil míč na další roh. Soligorsk se dostal do vedení v 62. minutě, když dokázal využít nepovedeného výkopu Tomáše Grigara. Svěřenci Daniela Šmejkala však mohli srovnat, nejprve Kučera pálil jen do míste, kde stál brankář z pozice za vápnem a posléze ten stejný hráč měl velkou šanci, ve které minul.

Teplice - Soligorsk 1:2 (1:1)
Branky Teplic:
14. Kučera.
Sestava Teplic: Grigar - Čmovš, Ljevakovič (46. Hyčka), Jeřábek - Vondrášek (46. Vošahlík), Soungole, Kučera, Trubač (61. Žitný), Krob - Červenka, Rezek (70. Šup).