Štěpán Vachoušek po sezóně ukončí kariéru

Poslední dva zápasy v ligové kariéře čekají na dlouholetého kapitána teplického týmu Štěpána Vachouška. Poslední ligové klání FK Teplice – FK Dukla Praha v sobotu 27. května od 17:00 totiž bude pro člena Klubu legend nejvyšší soutěže posledním v jeho bohaté kariéře.

Ligovou kariéru zahájil ofenzivní záložník s výbornou kopací technikou a herním přehledem již před téměř devatenácti lety, konkrétně 31. května 1998, kdy nastoupil v závěru utkání proti Jablonci. První ligovou trefu si připsal necelý rok poté, kdy 18. dubna 1999 zvyšoval v 90. minutě na 4:0 proti Hradci Králové.

V zimě 2002 zamířil Vachoušek z Teplic do Slavie a tento přestup je dodnes jedním z nejdražších tuzemských transferů. Po roce a půl ve Slavii následoval přestup do francouzského Marseille, kde se potkal v jednom týmu například s Didierem Drogbou. Z Marseille v létě 2004 odešel na hostování do Austrie Vídeň, to se po roce změnilo v přestup.

Návrat do míst, odkud za báječnou kariérou vyrazil, přišel v létě 2008. Hned rok poté dokázali žlutomodří zvítězit v domácím poháru. Až na krátké hostování ve Spartě působí Štěpán Vachoušek až dodnes v teplickému týmu. Celkem odehrál v nejvyšší domácí soutěži 315 utkání, z toho 268 v teplickém dresu, vstřelil 48 branek a na dalších 33 přihrál.

Kromě skvělé klubové kariéry zanechal záložník s číslem 8 nesmazatelnou stopu také v reprezentačních výběrech. Odehrál 23 zápasů a vstřelil dvě branky v dresu reprezentačního áčka, byl také součástí památného bronzového týmu z Mistrovství Evropy 2004. V jednadvacítce dovedl tým jako kapitán k titulu na Mistrovství Evropy 2002.

FK Teplice chystá rozlučku s kariérou Štěpána Vachouška při posledním utkání s Duklou Praha. V rámci tohoto duelu budou mít všichni fanoušci vstup na zápas zdarma, pro prvních pět set diváků nad osmnáct let bude navíc připraveno 1+1 pivo zdarma, před utkáním proběhne autogramiáda Jana Kroba a Jakuba Hory. "Doražte všichni na můj poslední zápas v kariéře, těším se, že se budu moct rozloučit s fanoušky na Stínadlech, tak ať je vás tu co nejvíce," zve na zápas sám Vachoušek.