Štěpán Vachoušek: Už aby to začalo!

​Do v pořadí jednadvacáté prvoligové sezony v řadě povede Teplice jako kapitán Štěpán Vachoušek. Jak se z následujícího rozhovoru dozvíte, nechybělo mnoho a „Vachy“ se už na mistrovské zápasy díval pouze z tribuny. Naštěstí se tak nestalo a Štěpán povede žlutomodré na Dukle za třemi body.

Štěpáne, liga začíná, s jakými pocity vstupuje do mistrovské soutěže fotbalista, který je na profesionální scéně téměř dvacet let?
"Úplně stejně jako každý rok – natěšený po té dlouhé přípravě. Už aby to začalo!"

Jaké z té dlouhé letní přípravy máš pocity?
"Jen pozitivní. Myslím si, že ta celá příprava proběhla tak jak má. Od nového kondičního trenéra jsme dostali zabrat, na druhou stranu výsledky byly dobré. Vím ale, že to v přípravě nic neznamená; kolikrát byly výsledky v přípravě nic moc a mistráky byly lepší. Když ty výsledy budou v lize, jako jsme měli teď, tak to bude jenom dobře!"

Je malým tajemstvím, že mnoho nechybělo a Štěpán Vachoušek byl už bývalým prvoligovým fotbalistou. Jak ses dokázal nastartovat a pokračovat v kariéře?
"Nastartoval jsem se hlavně v hlavě, protože tam minulá sezona respektive její konec byl hodně psychicky náročný pro mě. Zvažoval jsem konec kariéry, na druhou stranu jsem si říkal, že když jsem zdravý, tak něco špatné je k něčemu dobré; ty zápasy, které jsem odehrál minulou sezonu, mně utvrdily v tom, že pořád mám té kabině a mančaftu co dát. Navíc se trošku přimluvily děti, i když manželka ne, proto jsem se rozhodl, že budu ještě rok pokračovat."

A hned na začátek nové sezony tebe a tvé kamarády spoluhráče čeká pražská Dukla, pak Sparta. To je hodně ostrý start!
"Dál ve výčtu soupeřů radši nepokračuj, ten start je opravdu strašný! Na Dukle máme špatné skóre, hrajeme tam špatné zápasy, já ale pevně věřím, že to zlomíme už teď v pátek. Každá série musí jednou skončit."

Jak odčarovat to kouzlo Julisky? Může i tohle být v hlavě?
"Na nás to tam vždy vyloženě sedne. Teď je tam také nový trenér, Dukla bude vyznávat jiný styl. I proto pevně věřím, že to kouzlo zlomíme a že získáme tři body."

Jaký to může být v pátek fotbal?
"Jak jsi zmínil, tak Dukla má nového trenéra, i Teplice mají nového trenéra… Nebude to spíš taková oťukávaná."