Roman Potočný: Tyhle tři body pro nás hodně důležité

Vítěznou branku utkání Teplice – Zlín dal svou levačkou Roman Potočný. Byl to jeho druhý gól této sezony, i ten první na Dukle byl vítězný.

Romane, jako první jste dokázali ševce vyzout z jejich pohodlné podzimní obuvi, ve které šlapali soupeřům devět kol po krku. Jak je to příjemné?
Příjemné to určitě je, každé vítězství je příjemné. Jsme hlavně rádi, že se nám podařilo vyhrát, protože jsme doma půlku sezony nezvítězili.

Protrhli jste tu škaredou sérii, nastartuje vás to?
Doufám, že jo. Podle mě jsou tyhle tři body pro nás hodně důležité!

Jak těžké bylo na Zlín vyzrát?
Bylo to těžké, oni jsou dobře konsolidovaní, mají od trenéra výbornou taktiku. Měli tam nějaké šesté prostory, to jsem nikdy neslyšel. Ale je jedno, jakou tu taktiku mají, my měli lepší, když jsme vyhráli.

Úřadovala tvoje levačka, dal jsi s ní gól.
Podle mě moc neúřadovala, až pak z jedné náhodné šance jsem skóroval. Moc se mi nedařilo, ale jsem rád, že jsem gólem pomohl k vítězství.

Branku jsi slavil kuriózně, vůbec ses neusmíval.
Neusmíval. Pískali na mě fanoušci. Zasloužil jsem si to, nešlo mi to, vše mi odskakovalo.

Uměním útočníka je, že i když hraje špatně, tak dá gól. To se ti povedlo!
To ano, za gól jsem rád, jak jsem už říkal. Ale z toho pískání jsem zklamaný. Byl jsem naštvaný, co mám říct. Ale měl jsem pak v hlavě, že jsem dal gól pro svoji přítelkyni, čeká miminko.

Jak se na roli tatínka těšíš?
Těším se moc, už aby byl leden! Doufám, že zrovna nebudeme na soustředění, když to na ni přijde. Modlím se proto, abych nebyl pryč, když bude rodit.

Zápas se Zlínem se hrál v rámci Víkendu otců. Přivedl tě k fotbalu tatínek?
Ano, bylo mi pět. Pak mě tři, nebo čtyři roky trénoval. Chtěl bych mu tímto poděkovat, že mě přivedl k fotbalu.

Teď vás čekají dva zápas venku.

Cílem bude potvrdit domácí vítězství. Doufám, že se nám to povede!