Robert Jukl: Musíme se dívat dopředu

Robert Jukl zaznamenal v premiérové sezóně v nejvyšší sezóně v sobotu na Spartě svůj první ligový gól, jeho radost však kalila vysoká prohra žlutomodrého celku.

Začneme tím příjemnějším, vstřelil jsi první ligovou branku, máš z ní vůbec radost?
Mám z ní radost, nejsem nějaký střelec, takže jsem rád za každý gól. Byl to secvičený signál, který jsme pilovali o reprezentační přestávce. Jsem rád, že se mi povedlo tam takhle vyplout sám a umístit to na zadní tyč.

Sice to byl secvičený signál, ale překvapilo tě, že jsi tam byl až takhle sám?
Překvapilo mě to hodně, šel jsem z odražený a všichni to strhli na přední. Nemusel jsem podstoupit ani žádný souboj.

Dnes to byl hodně divoký výsledek, góly přibývaly a přibývaly...
Zápas se nám vůbec nepovedl, říkali jsme si, že musíme neinkasovat co nejdéle to půjde a my dostaneme gól hned ve druhé minutě. Pak se to táhne s námi celý zápas, už jsme takové zápasy měli s Plzní nebo Jabloncem. V půlce si pak řekneme, že už žádný gól nedostaneme a během chvilky zase dostaneme dva góly, to prostě takhle nejde.

Jaká byla poločasová promluva v kabině?
Byla to pořádná bouřka.

Čeká vás nabitý týden, dva zápasy s Mladou Boleslaví, jak rychle vzchopit?
Musíme to hodit za hlavu a dívat se hlavně dopředu, čeká nás MOL Cup a pak možná ještě důležitější ligový zápas.

Je to hodně netradiční hrát dvakrát s jedním týmem, má to nějaká specifika?
Nebývá to obvyklé, že by se hrálo s jedním týmem, navíc dvakrát doma, uvidíme, co to přinese.