Remíza teplické U19 s Bohemians Praha

V sobotu dopoledne se teplická devatenáctka střetla na UMT Anger se svými vrstevníky z Bohemians Praha 1905 v rámci přípravy ve zkráceném poločasovém duelu na 45  minut a s pražskými klokany pouze remizovala po výsledku 1:1, když jedinou teplickou branku vstřelil teprve patnáctiletý obránce Matěj Radosta, stabilní člen kádru teplické sedmnáctky.

Dle slov hlavního kouče žlutomodrých Václava Budky se utkání jeho hráčům nepovedlo. "Hosté měli více šancí, byli živější a dobře kombinovali. Naši hráči nepracovali směrem do defenzívy a soupeř toho dobře využíval. Měli jsme velké štěstí, že klokani svoje šance neproměnili."

Druhý poločas dnešního "děleného" duelu hráli už jen týmy věkové kategorie U21 a tepličtí dokázali zvítězit konečným skóre 3:1.

Jak utkání týmů U19 viděl teplický forvard David Vepřovský: "Dle mého jsme nehráli tak jak jsme chtěli. Nedařila se nám rozehrávka a kazili jsme jednoduché přihrávky. Na hřišti také nebyl pohyb z naší strany a bez toho se nedá hrát. Já sám jsem rád, že jsme hráli jen 45 minut, protože moje nohy už "šlapou vodu". Pochválil bych kluky z mladších kategorií, kteří se slušně předvedli.

Průběh utkání slovy dalšího teplického hráče - Ladislava Kodada: "Dnešní zápas jsme neodehráli v tempu, v jakém bychom chtěli a hráli jsme úplně bez chuti. Nedařilo se nám v rozehrávce, prohrávali jsme osobní souboje, a proto nás soupeř lehce přehrával. Bohemka nás mohla potrestat ještě několikrát po jejich první brance, ale to se jim už nepodařilo, a tak stav po našem poločase neodpovídal průběhu zápasu. Jediné pozitivum bych stejně jako Vepřák viděl mladší kluky, kteří se vlastně podíleli na naší jediný brance."