Proběhla tisková konference před startem sezóny

Na Stínadlech dnes krátce po obědě proběhla tisková konference předstartem nového ročníku 1. fotbalové ligy za účasti předsedy představenstva Ing. Pavla Šedlbauera, ředitele klubu Ing. Petra Hynka a hlavního trenéra Daniela Šmejkala. "Jsem rád, že můžu říci, že následující sezóna je opět finančně zajištěna. Naším cílem je umístění v první polovině tabulky, tedy do osmého místa," řekl na úvod tiskovky Pavel Šedlbauer.

Do týmu před sezonou přibyly zatím Robert Hrubý a Marek Červenka ze Slavie Praha. "Marek Červenka je volným hráčem, takže přichází na přestup, Robert Hrubý u nás bude hostovat bez opce," říká k posilám ředitel klubu. V jednání je však stále příchod dalších hráčů: "Jednáme ještě o příchodu dvou hráčů, z toho jednoho bychom chtěli přivést opravdu co nejdříve," dodává Petr Hynek.

Na hostování zamířili především mladí hráči, Daniel Richter a Vojtěch Novotný budou sbírat zkušenosti v dospělém fotbale v druholigovém Varnsdorfu na hostování taktéž bez opce, stejně tak záložník Marek Strada v Baníku Sokolov. "U těchto hráčů jsme došli k závěru, že je potřeba, aby nějakou dobu nastupovali ve druhé lize a pak se mohlo rozhodnout o jejich přechodu do ligové soutěže," řiká Petr Hynek.

Poslední prověrka před startem soutěže čeká na teplické hráče v pátek v 16:30 v Chomutově proti Baníku Sokolov, což bude zajímavá konfrontace pro Daniela Šmejkala, který právě ze Sokolova do Teplic zamířil. Více informací z tiskové konference najdete v přiložené video záznamu z kompletní tiskovky.