Představenstvo klubu zhodnotilo uplynulý ročník

Představenstvo klubu společně s trenérem A mužstva Danielem Šmejkalem a sportovním ředitelem klubu Jakubem Dovalilem zhodnotilo právě skončenou fotbalovou sezonu.

"Sezonu musíme hodnotit jako neúspěšnou, cíl jsme nesplnili. A především její jarní část, kdy jsme získali pouhých 11 bodů, byla velmi špatná," říká předseda představenstva Pavel Šedlbauer. Nejen jarní výsledky, ale především předvedená hra a přístup hráčů v závěrečných kolech byly předmětem kritiky, protože neodpovídají výkonům profesionálů. I z tohoto důvodu dostali hráči i členové realizačního týmu pokutu v celkové výši 500 tis. Kč, jak již byla veřejnost informována.

Představenstvo sice vzalo v úvahu odchod klíčového hráče Martina Filla i zranění některých hráčů základní sestavy, což mělo vliv na výkon mužstva, ale je věcí sportovního vedení klubu se s takovými okolnostmi vypořádat a minimalizovat dopady, mimo jiné zvýšenou bojovností. A to se nestalo!

Přesto má trenér Daniel Šmejkal i jeho tým nadále důvěru vedení klubu, nicméně musí zapracovat na zlepšení herního projevu mužstva a zejména na přístupu hráčů k zápasům. "Především nás znepokojuje negativní trend," říká Pavel Šedlbauer. Představenstvo dále konstatovalo, že je rovněž nutné mužstvo před novou sezonou v rámci finančních možností klubu posílit a tím zvýšit konkurenci v kádru. A to především na ofenzivních postech. To je zásadním úkolem sportovního vedení klubu.

Na druhé straně představenstvo ocenilo zařazení mladých hráčů, Alexe Krále a Patrika Žitného. Oba dva mladí reprezentanti se velmi rychle stali hráči základní sestavy. "To je cesta, kterou prosazujeme a ze které nemůžeme ustoupit, mimo jiné také vzhledem k finančním možnostem," říká Pavel Šedlbauer.

Představenstvo dále projednalo investiční akce, které v letošním roce budou v areálu FK Teplice provedeny. Jedná se zejména o nové hřiště s umělou trávu, které bude postaveno v prostoru bývalých tenisových kurtů, parkoviště a původního, nevyhovujícího, hřiště. Vzhledem k tomu, že jednání o vytvoření potřebného zázemí pro výchovu mladých hráčů s představiteli Magistrátu města Teplice nevedla k žádnému výsledku, nezbývá, než tuto investici plně financovat ze zdrojů FK Teplice a splnit tak podmínky pro Klubovou akademii (pro hráče dorosteneckých ročníků), která začne v našem klubu působit od července tohoto roku. To považujeme za nezbytné pro výchovou vlastních talentů a tím zajištění budoucího rozvoje klubu. Mimo to bude provedena oprava izolací severní tribuny stadionu, která je již ve velmi špatném stavu.