Přátelské utkání Žižkov - Teplice 1:2 (0:1)

Tepličtí fotbalisté ve druhém přátelském zápase porazili Viktorii Žižkov 2:1 brankami Martina Filla a Jakuba Hory. Stínem na utkání je zranění stopera Michala Jeřábka.

Žlutomodří zahrávali už v 6. minutě penaltu, když byl ve vápně faulován Vaněček, jenže pokus Štěpána Vachouška brankář vyrazil. Otevřít skóre mohl po čtvrthodině hry také Martin Fillo, jenže jeho přímý kop brankář vyrazil. Fillo se tak prosadil až ve 22. minutě, kdy proměnil druhou penaltu, tentokrát nařízenou za ruku v pokutovém území. Ve 34. minutě pak ze hřiště odkulhal stoper Michal Jeřábek, kterého musel nahradit Marek Richter. Ten si odbyl premiéru v teplickém áčku.

Po změně stran a protočení sestav Žižkov brzy srovnal, hlavou po rohovém kopu skóroval teplický odchovanec Jiří Pimpara. Jenže hned vzápět předvedli žlutomodří brilantní souhru na jejímž konci byl Jakub Hora, jenž předvedl skvělou střelu. Dobře se na hrotu útoku se svou premiérou v áčku Teplic pral také Vojtěch Šilhan, ročník narození 2000, ale svou šanci z 53. minuty nedokázal proměnit. Svou druhou branku v utkání mohl přidat v 71. minutě Jakub Hora, avšak brankář jeho pokus z úhlu vyrazil na roh. Na druhé straně ještě vychytal šanci Viktorky Jan Plachý, zápas tak skončil výhrou Teplic 2:1.

Přátelské utkání:
Žižkov - Teplice 1:2 (0:1)
Branky
: 49. Pimpara - 22. Fillo z pen., 50. Hora.
Sestava Teplic:
1. poločas:
Grigar - Strada, Kodeš, Jeřábek (34. M. Richter), Urma - Soungole, Vachoušek - Fillo, Žitný, Hyčka - Vaněček.
2. poločas: Plachý - Vondrášek, M. Richter, Kodeš, Krob - Nivaldo, Kučera, D. Richter, Urma - Hora, Šilhan.