Přátelské utkání: Písek - Teplice 4:4 (2:2)

Teplický tým dnes odehrál první utkání v rámci zimní přípravy, soupeřem jim byl na kondičním soustředění v Písku domácí tým z třetí nejvyšší soutěže. Do utkání zasáhli všichni hráči do pole, kromě zraněného Daniela Soungoleho a také stoperů Michala Jeřábka a Zuraba Tsiskaridzeho, protože trenér Daniel Šmejkal chtěl dát prostor celý devadesát minut testovaným Ostojičovi s Baranovem. Utkání provázelo husté sněžení, takže se dohrávalo na umělé trávě s bílou pokrývkou.

Už ve čtvrté minutě otevřeli skóre domácí, když se po míči za obranu prosadili z pravé strany a jakoby tak předznamenali střeleckou kanonádu, ve kterou se zápas proměnil. Na druhé straně mohl srovnat z dálky Ljevakovič, ale mířil mimo, povedlo se to tak až z úhlu Krobovi po čtvrthodině hry. Další šance pak měl Nivaldo, jenž trefil nohu brankáře, a Hyčka, který pálil mimo. Prosadili se tak znovu domácí, kteří se dostali do vedení 2:1 ve 41. minutě. Tepličtí dokázali do půle ještě srovnat, když si přihrávku Nivalda srazili domácí do vlastní sítě.

Po změně stran mohl rychle dostat do vedení Teplice Vaněček, ale trefil brankáře. V 53. minutě však rozvlnil síť po rohovém kopu Hora a vzápětí se prosadil také Vondrášek. Tepličtí mohli uskočit ještě větším rozdílem, Hora trefil tyč a Vaněček skóroval z ofsajdu. Na druhé straně pak domácí nadvakrát prostřelili Plachého a vykřesali naději do posledních minut. V 85. minutě pak navíc zahrávali penaltu za rukuv pokutovém území, s tou si poradili a stanovili tak konečný výsledek na 4:4.

"Jsem rád, že jsme odehráli první utkání po pěti týdnech, ve druhém poločase nám hodně nepřálo počasí, takže to bylo takové horské utkání. Jsem velmi nespokojený s naší obrannou hrou, protože jsme zápas odehráli směrem dozadu hodně nezodpovědně, a proto skončil 4:4. Na druhou stranu jsem rád, že se nikomu nic nestalo," hodnotil duel trenér Daniel Šmejkal.

Přátelské utkání:
Písek - Teplice 4:4 (2:2)
Branky Teplic:
15. Krob, 43. vlastní, 53. Hora, 56. Vondrášek.
Sestava Teplic:
1. poločas:
Plachý - Strada, Baranov, Ostojič, Krob - Hyčka, Kučera, Ljevakovič, Nivaldo - Vachoušek, Potočný.
2. poločas: Plachý - Vondrášek, Baranov, Ostojič, Urma - Fillo, Kodeš, Richter, Hora - Červenka, Vaněček.